YENİ BİR STAR WARS ÖYKÜSÜ BAŞLIYOR

HAN SOLO – KAÇAKÇI. FIRLAMA. KAHRAMAN

Star Wars Han Solo Öyküsü’nün çekimleri 20 Şubat’ta Londra, Pinewood Stüdyolarında resmi olarak başladı ve böylece meşhur fırlamayla, herkesin sevdiği Wookiee’nin macera dolu geçmişi kameraların önündeki yerini almış oldu. Film, ikilinin Star Wars: Yeni Bir Umut’tan önce yaşadıkları maceraları konu edecek. Bu maceraların içinde, uzak, çok uzak bir galaksiden gelen kumarbaz savaşçı Lando Calrissian’la ilk karşılaşmaları da yer alıyor.

Phil Lord ve Christopher Miller’ın ortak yönetiminde çekilen filmin oyuncu kadrosunda Han Solo rolüyle Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Lando Calrissian rolünde Donald Glover, Thandie Newton, Phoebe Waller-Bridge ve Chewbacca rolünde Joonas Suotamo var.

Lord ve Miller “Dünyanın dört bir yanından gelen, tek amaçları sanat yapmak olan bu ilham almış, benzersiz seslere sahip insanları izlemek mucizeden başka bir şey değil” diyor ve ekliyor “Aklımıza söyleyecek komik bir şey gelmiyor çünkü çok duygulandık ve kendimizi çok şanslı hissediyoruz.” Film Lawrence ve Jon Kasdan tarafından yazılacak, yapımcılar arasında Kathleen Kennedy, Allison Shearmus, Simon Emanuel var. Yardımcı yapımcılar Kiri Hart, Susan Towner ve Will Allegra. Baş yapımcılığı da Lawrence Kasdan ve Jason McGatlin üstleniyor.

Ekibin diğer üyeleri arasında sektörün en yetenekli insanlarından bazıları bulunuyor: “Geliş”teki (Arrival) çalışmasıyla Oscar’a aday gösterilen Bradford Young (Görüntü Yönetmeni), Chris Dickens (Kurgu) , Dominic Tuohy (Ses Efektleri Sorumlusu), Rob Bredow (Görüntü Efektleri Sorumlusu) ve Brad Allan (Aksiyon Tasarımı). Onlara daha önceki Star Wars filmlerinin kıdemli kadrosundan eşlik edecek ekip üyeleri de şöyle: Neal Scanlan (Yaratık ve Droid Efektleri Sorumlusu), Neil Lamont (Yapım Tasarımı), Dave Crossman ve Glyn Dillon (Kostüm Tasarımı), Jamie Wilkinson (Dekor Sorumlusu), Lisa Tomblin (Saç), Amanda Knight (Makyaj) ve Nina Gold (Birleşik Krallık Kasting Yönetmeni).  Star Wars Han Solo Öyküsü’nün 25 Mayıs 2018’de gösterime girmesine karar verildi. Hazır olun!

Diğer Yazılar: FikriSinema
Boğaziçi Film Festivali 18 Ekim’de Başlıyor
7’ncisi düzenlenen Boğaziçi Film Festivali, 18 Ekim Cuma başlıyor. Festivalin Açılış Filmi...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir