Jack Nıcholson, Tonı Erdmann’ın Yeniden Çevriminde Oynayacak

Jack Nicholson, uzun bir aradan sonra, Alman – Avusturya yapımı Toni Erdmann’ın yeniden çevrimiyle beyazperdeye dönüyor.

Çeşitli kaynaklara göre, 2010 yılında rol aldığı How Do You Know’dan sonra kapılarını yeni projelere kapatan efsanevi aktör, geçtiğimiz sene gösterime giren ve dünya çapında ses getiren Toni Erdmann’ın yeniden çevriminde başrolü oynayacak. Bir diğer başrol olarak da Kristen Wiig’in yer alacağı söylenen projeye dair şu an için fazla detay yok.

Yönetmenliğini Maren Ade’nin yaptığı, başrollerinde ise Sandra Hüller ve Peter Simonischek’in oynadığı Toni Erdmann; sıra dışı bir espri anlayışı olan bir babanın, uzun zamandır görmediği kızı ile tekrar iletişim kurabilmek için onu ziyarete gitmesiyle başlayan olayları anlatıyor. Ülkemizdeki çeşitli sinemalarda halen gösterimde olan film, aralarında Cannes Film Festivali, Brüksel Uluslararası Film Festivali ve Avrupa Film Ödülleri’nin de bulunduğu çok sayıda etkinlikten ödülle dönerken, 2017 Oscar Ödülleri’nde de En İyi Yabancı Film dalında Almanya adına yarışmaya hak kazandı.

Diğer Yazılar: FikriSinema
34. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ BAŞLADI
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından on birinci kez AKBANK sponsorluğunda gerçekleştirilen...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir