DAVID FINCHER’IN SON FİLMİ “THE KILLER” NETFLIX’TE!

Michael Fassbender‘ın başrolünde yer aldığı David Fincher‘ın yeni gerilim filmi “The Killer” 10 Kasım itibarıyla Netflix’te!

Se7enFight Club ve Gone Girl‘ün yönetmen koltuğundaki isim David Fincher’in, Netflix ile olan işbirliği devam ediyor. Usta sinemacı en son 2020’de Oscar adayı filmi “Mank” ile Citizen Kane’in hikâyesini anlatmıştı. Netflix’in animasyon serisi “Love, Death & Robots”un yaratıcıları arasında da olan Fincher, bazı bölümlerin yönetmenliğini de üstlenmişti.

Bir suikastçının son görevinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından aldığı intikamı konu alan “The Killer”Alexis Nolent’in yazdığı ve Luc Jacamon’un çizdiği aynı adı taşıyan Fransız çizgi roman serisinden uyarlanıyor. Senaryosunu daha önce “Se7en”ın da senaryosunu yazmış olan Andrew Kevin Walker kaleme alıyor. Filmde Michael Fassbender dışında Tilda SwintonCharles ParnellSala BakerSophie Charlotte ve Kerry O’Malley gibi oyuncular da yer alıyor.

Daha önce Fincher ile 2020 yapımı Mank ve Mindhunter serisinde 16 bölümlük işbirliği yapan görüntü yönetmeni Erik Messerschmidt de projede yer alan isimler arasında.

Dünya prömiyerini 80. Venedik Film Festivali’nde gerçekleştiren The Killer”, bugünden itibaren Netflix kütüphanesine ekleniyor.

Diğer Yazılar: FikriSinema
KÖPRÜDE BULUŞMA: DİZİ VE KISA FİLM ATÖLYESİ SEÇKİLERİ AÇIKLANDI
43. İstanbul Film Festivali kapsamında 24-25-26 Nisan tarihlerinde düzenlenecek Köprüde Buluşmalar’ın “Köprüde...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir