CENGİZ BOZKURT VE ŞEBNEM BOZOKLU “MUCİZE AYNALAR” İÇİN BULUŞTU

“Zübük” “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” ve “Gol KralI”ndan sonra yeni bir Aziz Nesin uyarlaması “Mucize Aynalar” 5 Nisan’da sinema salonlarına geliyor. Yönetmenliğini Tolga Örnek’in yaptığı film altı farklı Aziz Nesin öyküsünü beyaz perdeye aktarıyor. Filmin kadrosunda ise sinemanın çok güldüren iki ismi Cengiz Bozkurt ve Şebnem Bozoklu yer alıyor. 

CENABETTİN AİLESİNİN BAŞINA GELENLER

Mizahımızın ölümsüz ismi Aziz Nesin’in benzersiz kaleminden beyaz perdeye uyarlanan ‘Mucize Aynalar’da Cengiz Bozkurt ve Şebnem Bozkurt evli bir çifti canlandırıyor. ‘Cenabettin’ çiftinin ‘Mucize Aynalar’ ile sınavı seyircileri çok güldürecek. Komedinin sevilen iki ismi hem duygusal hem eğlenceli sahneleriyle Aziz Nesin’in mizahını sinemada keyifli dakikalar yaşatacak.  

Filmin kadrosunda Cengiz Bozkurt, Şebnem Bozoklu’nun yanı sıra Boran Kuzum, Zerrin Sümer, Eren Demirbaş, İştar Gökseven, İdil Fırat gibi birbirinden başarılı isimler yer alıyor. Film, Tolga Örnek’in altı farklı Aziz Nesin öyküsünden uyarladığı senaryosuyla da fark yaratıyor.  Mucize Aynalar, gündelik gerçeklikle komediyi harmanlayan hikayesi ve sıra dışı tarzıyla, sinemada yeni bir seyir deneyimi vaat ediyor. 

Yapımcılığını Orchestra Content’ten Mine Şengöz’ün üstlendiği filmi yazıp yöneten Tolga Örnek, Alp Çağrı Günal ve Levent Güneri ile beraber ortak yapımcılar arasında. “Kaybedenler Kulübü”, “Devrim Arabaları” gibi filmlerin yönetmeni Tolga Örnek’in filmi, 5 Nisan’da vizyonda.

Diğer Yazılar: FikriSinema
İKSV 50. YIL GENÇ SANATÇI FONU İLE 13 ESERE DESTEK
2023’te İKSV, 50. Yıl Genç Sanatçı Fonu aracılığıyla farklı disiplinlerde 13 projeyi...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir