Bruce Wayne’nin Güvenlik Şefi: Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth, hepimizin bildiği üzere Batman hikayesinin vazgeçilmez karakterlerinden biri. Wayne ailesinin sadık hizmetkarı ve Bruce’un çocukluğundan beri yanında olan tek insan. Bruce henüz küçükken anne ve babası Thomas ve Martha Wayne’i bir cinayet sonucu kaybeder. Bu olaydan sonra küçük Bruce’un yasal velisi Alfred olur.

Tam ismiyle Alfred Thaddeus Crane Pennyworth, ünlü çizgi romanın yaratıcıları Bob Kane, Bill Finger ve Jerry Robinson tarafından ilk defa 1943 yılında ortaya çıkmış. Wayne malikanesinin olmazsa olmazı, Bruce Wayne’in sadık dostu, sırdaşı ve gerçek kimliğini bilen tek kişi.

Televizyona ve Beyaz perdeye yansımasından bu yana Alfred’i bir çok isim oynadı. 60’lı yıllarda çekilen Batman Tv dizisindeki Alfred roluyle Alan Napier, eskilerden aklımızda yer edenlerden sadece bir tanesi.

Çizgi romanın merakla beklenen en son ve en yeni filmi Batman v Superman: Adaletin Şafağı çok yakında ülkemizde de vizyona girecek. Yabancı haber kaynaklarına göre bu filmde alışılmışın dışında bir Alfred ile karşılaşacağız. Bruce’un sadık hizmetkarı ve Wayne malikanesinin kahyası, yaşlı ve beyaz saçlı bir Alfred yerine, Bruce Wayne’in güvenlik şefi olarak karşımıza çıkacak. Yeni filmde Alfred’in, zamanında Wayne ailesi tarafından özel koruma olarak işe alınmış eski bir İngiliz SAS askeri olduğunu öğreneceğiz. Karakteri canlandıracak isim ise ünlü İngiliz aktör Jeremy Irons.

Kaynak: Haber Total Film’deki haber baz alınarak Yelda Azer tarafından derlenmiştir.

Diğer Yazılar: FikriSinema
İKSV, İSTANBUL FİLM FESTİVALİ SEÇKİSİNİ AÇIKLADI
Bu yıl 11. kez Akbank sponsorluğunda düzenlenen, 4-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir