Star Wars Serisinin İlk 3 Filminde de Rol Almış 6 Karakter

Star Wars serisinin Star Wars: The Force Awakens isimli yedinci filminin son fragmanı heyecanı iyice arttırdı. Yeni film 17 Aralık tarihinde vizyona girecekken 1977 yılında başlayan serinin ilk 3 filminde oynamış karakterlerin zamana yenilip yenilmediği sorusunu sizlere bırakıyoruz. Star Wars serisinin ilk 3 filminde rol almış ve Star Wars: The Force Awakens filminde de yer alan 6 karakter ve o karakterlere hayat veren oyuncular.

Luke Skywalker / Mark Hamill

Mark Hamill Genç FikriSinema

Mark Hamill Yaşlı FikriSinema

1977 yılında başlayan serinin ilk filminde Güç nedir, Jedi nasıl olunur sorularının yanıtını birlikte aradığımız Luke Skywalker sonraki filmlerle birlikte iyi bir Jedi olmakla kalmayıp İmparatorluk’u yıkmayı başarmıştır. Luke’u canlandıran Mark Hamill bu zamana kadar sayısız projede oyuncu ve seslendirme sanatçısı olarak yer almasına rağmen 64 yaşındaki aktör Luke Skywalker’la özdeşleşmiştir.

Prenses Leila / Carrie Fisher

Carrie Fisher Genç FikriSinema

Carrie Fisher Yaşlı FikriSinema

Obi-wan Kenobi’ye Ölüm Yıldızı’nın gizli bilgilerini götüren asi prenses seri ilerledikçe Skywalker ailesinin ferdi olduğunu öğrenip Han Solo’ya da aşık olduğunda işler onun için tamamen değişir. İster asi prenses ister Darth Vader’ın kızı olsun İmparatorluk’un yıkımında Luke’a önemli yardımları olmuştur. Prenses’i canlandıran Carrie Fisher bugün 59 yaşında ve hala formunda.

Han Solo / Harrison Ford

Harrison Ford Genç FikriSinema

Harrison Ford Yaşlı FikriSinema

Kendine olan güveni, alaycılığı ve gözü kara pilotluğu sayesinde hem İmparatorluk’un yıkılmasında büyük katkıları olmuş hem de Prenses’i kendisine aşık etmeyi başarmıştır. Para için girdiği maceranın sonunda kendisini hiç beklemediği şekilde isyancıların en önemli pilotlarından birisi haline gelir. Han Solo karakterinin seçiminde adı düşünülmese de kendisini bir anda serinin içinde bulan Harrison Ford, Mark Hamill ve Carrie Fisher’dan farklı olarak unutulmayacak başka karakterlere de hayat verdi. Her ne kadar ikinci filmin sonunda seriden ayrılmak istese de 73 yaşındaki aktör yeni filmde de Han Solo’yu canlandırmaya devam ediyor.

Chewbacca / Peter Mayhew

Peter Mayhew Genç FikriSinema

Peter Mayhew Yaşlı FikriSinema

İlk üç filmde Han Solo’nun yardımcı pilotu olarak tanıştığımız Chewbacca Han Solo ile tanışmadan önce de isyancılarla birlikte olduğunu son filmde göstermişti. Chewbacca’yı canlandıran Peter Mayhew 2 metreyi aşkın boyuyla bu rol için oldukça uygundu. 71 yaşındaki aktör yeni filmde de Chewbacca’yı canlandırmaya devam ediyor.

R2-D2 / Kenny Baker

Kenny Baker Genç FikriSinema

Kenny Baker Yaşlı FikriSinema

Her ne kadar insanlarla konuşamasa da serinin en sevilen karakterlerinden birisi R2-D2. Boyuna posuna bakmadan, robot olarak yapabileceği kısıtlı hareketlere rağmen oldukça cesur olduğunu her fırsatta göstermiştir. Peter Mayhew’ın tersine kısa boyuyla kostümün içine girmeye uygun olan ve rolü kapan Kenny Baker önceki altı filmde de yer aldı. 81 yaşındaki aktör yeni filmde de Star Wars serisinin hayranları tarafından en çok sevilen R2-D2 karakterini canlandırmaya devam ediyor.

C-3PO / Anthony Daniels

Anthony Daniels Genç FikriSinema

Anthony Daniels Yaşlı FikriSinema

Korkak ancak R2-D2 ile birlikte isyancılar için çok önemli görevleri başaran C-3PO Star Wars Bölüm I’de henüz bir çocuk olan Anakin Skywalker tarafından yapılmıştır. Luke ve isyancılara katılmadan önce hafızası silinen C-3PO, R2-D2’dan hiç ayrılmamıştır. Eğer robotlar arasında bir aşka inanıyorsanız C-3PO’nun da R2-D2’ya karşı bir şeyler hissettiğini bile söylemek mümkün olabilir. 6 filmde de C-3PO’yu canlandıran 69 yaşındaki Anthony Daniels diğer rol arkadaşları gibi yıllara meydan okumaya devam ediyor ve formunu koruyarak hala C-3PO kostümünün içine girmeyi başarıyor.

Diğer Yazılar: Ahmet B.
Logan
Üçüncü Wolverine filminin, Marvel evreninin en karizmatik kahramanı Logan’a kendi karizmasını da...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir