“ŞAHSİYET” DİZİSİNİN FRANSIZ UYARLAMASI “MÉMOIRE VIVE” GELİYOR!

Fransız televizyon kanalı M6, Haluk Bilginer‘in başrolünde yer aldığı Şahsiyet‘in Fransızca uyarlaması olan “Mémoire Vive” adlı diziyi ekrana taşımaya hazırlanıyor.  Fransa‘da çekilecek olan yeni dizinin başrol karakteri bu kez kadın olacak; Haluk Bilginer‘in oynadığı Agah karakteri yerine Esther Lefevre olarak karşımıza çıkacak olan karaktere  Clementine Celarie can verecek.

Clementine Celarie daha önce “Six Women,” “Betty Blue” ve “Two Is a Family” gibi yapımlarda yer almıştı.

Deadline’ın haberine göre Fransız versiyonunun yapımcılığını M6 kanalı için Calt Studio üstleniyor. Haberde yer alan bilgiye göre “Mémoire Vive“, 2024’ün bu yarısında prodüksiyona başlayacak ve dört bölümlük sezon çekilecek.

Şahsiyet’in ve Mémoire Vive’in uluslararası dağıtımıyla ilgilenen Beta Film, duyuruyu dün gece Canneseries‘de düzenlenen bir gösterim sırasında yaptı.

Usta oyuncu Haluk Bilginer‘e Uluslararası Emmy ödülü kazandıran Şahsiyet‘in daha önce Meksika uyarlaması da ekrana gelmişti. Viacom International Studios ve Ay Yapım ortak yapımcılığında çekilen “Before I Forget”te (Asesino del Olvido) Damián Alcázar ve Paulina Gaitán başrolde yer alıyor.

Diğer Yazılar: FikriSinema
34. ANKARA FİLM FESTİVALİ DÜNYA SİNEMASI PROGRAMI AÇIKLANDI!
Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen 34. Ankara Film Festivali Dünya Sineması programı açıklandı! ...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir