KÖPRÜDE BULUŞMA: DİZİ VE KISA FİLM ATÖLYESİ SEÇKİLERİ AÇIKLANDI

43. İstanbul Film Festivali kapsamında 24-25-26 Nisan tarihlerinde düzenlenecek Köprüde Buluşmalar’ın “Köprüde Buluşma: Dizi ve Kısa Film Atölyesi Seçkileri ” açıklandı.

Anadolu Efes’in ana destekçisi olduğuKöprüde Buluşmalar, Türkiye’den yapımcı, yönetmen ve senaristleri uluslararası sinema profesyonelleriyle buluşturmaya devam ediyor.

OGM Pictures sponsorluğunda gerçekleştirilecek atölyede 6 dizi projesi yer alacak. Seçkide yer alan 6 projenin ekibi (yazar, yönetmen ve yapımcı) Köprüde Buluşmalar tarafından hazırlanan atölyelere katılarak projelerinin geliştirme ve yapım aşamaları üzerine çalışacak. Köprüde Buluşmalar’da film profesyonellerine açık yapılacak sunum oturumlarının ardından proje ekipleri jüri ve televizyon profesyonelleriyle (yapımcılar, dağıtımcılar, televizyon kanallarından ve dijital platformlardan temsilciler) birebir toplantılar yapacak. Köprüde Buluşma: Dizi Atölyesi jürisinde oyuncu Ahu Türkpençe, yapımcı İnci Gülen Oarr ve senarist Nilgün Öneş yer alacak.

Atölye sonunda seçilecek bir proje 60.000 TL değerindeki OGM Pictures Özel Ödülü’nü almaya hak kazanacak.

Seçkide yer alan projeler:

●    Bırak Konuşsunlar (yön. Ali Kemal Güven, yap. Seda Özkaraca, yazar Ali Kemal Güven, Barış Gönenen, Hakan Ataman)

●    Gökçeada (yön. Ozan Yoleri, yap. Alara Hamamcıoğlu Bayraktar, yazar Ozan Yoleri)

●    Ladies (yön. Sefa Öztürk, yap. Diloy Gülün, yazar Sefa Öztürk)

●    Sefillerin Gücü (yön. Biene Pilavci, yap. Max Milhahn, yazar Biene Pilavci)

●    Serkan (yön. Can Pehlivanlı, yap. Nesra Gürbüz, yazar Sinan Berksöz)

●    Yanan Otelin Hayaletleri (yön. Ahmet İlker Coşkun, yap. Deniz Bayraktaroğlu, yazar Deniz Bayraktaroğlu, Ahmet İlker Coşkun)

KÖPRÜDE BULUŞMALAR’IN 7. KISA FİLM ATÖLYESİ SEÇKİSİ AÇIKLANDI

İstanbul  Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen Köprüde Buluşmalar’ın 7. Kısa Film Atölyesi’ne yapılan 74 başvuru arasından atölyeye katılacak 7 proje belirlendi.

Anadolu Efes’in ana destekçisi olduğu Köprüde Buluşmalar 24-25-26 Nisan’da fiziksel olarak gerçekleştirilecek. Başvurular arasından seçilen yedi kısa film projesinin yazar, yönetmen ve yapımcıları, sinema sektöründen deneyimli eğitmen, yazar, yapımcı ve film festivali program sorumlularıyla grup çalışması yapacak. Çalışmalarda senaryo geliştirme, prodüksiyon, proje dosyası hazırlama ve proje sunumu konularına odaklanılacak.

Kısa Film Atölyesi, film topluluğu arasındaki bağı güçlendirmeyi, paylaşımı artırmayı amaçlıyor. Atölyede, kısa filmleri üzerine çalışan sinemacılar, bu yıl ilk kez uzun metraj ve televizyon dizileri üzerine çalışan profesyonellerle birlikte çalışma imkânı bulacak. Böylelikle bağlantılarını sağlamlaştırırken film sektörünün beklentilerini daha iyi anlama ve yeteneklerini geliştirmenin yanı sıra projelerinin ayrıntısına inerek kendilerine özgü yönlerini keşfedecek.

Seçici kurulda yer alan Celine Roustan (Film Program Sorumlusu), Florian Fernandez (Cannes, Endüstri), Hakim Mao (Initiative Film) ve Onur Sefer’in (Senarist, Yönetmen) kararıyla seçilen projeler:

●    Belli Belirsiz İşaretler (yön. Harun Yel, yap. Esra Güzel)

●    Canavarlar Gerçek Midir? (yön. Sertaç Koyuncu, yap. Diler Ercan)

●    Erken Hisler (yön. Nurlan Hasanli, yap. Emre Sefer, Fahriye Ismayilova)

●    Gemi Sakinlerinin Dikkatine (yön. Selen Örcan, yap. Erinç Durlanık)

●    Sudan Daha Koyu (yön. Kaan Tığlı, yap. Cezmi Çağan Tığlı)

●    Yerçekimi (yön. Dalya Keleş, yap. Didem Nur Yayman)

●    Yersizyurt (yön. Ali Baran Baz, yap. Umut Karahan)

Diğer Yazılar: FikriSinema
HARRISON FORD UÇAK KAZASI GEÇİRDİ
Star Wars, Indiana Jones gibi efsanevi filmler ile hafızalarımızda yer edinen, 72...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir