MARTIN SCORSESE’NİN MERAKLA BEKLENEN SON FİLMİ KILLERS OF THE FLOWER MOON 12 EKİM’DE İKSV GALALARI’NDA!

Yılın dört gözle beklenen filmlerinden Killers of The Flower Moon / Dolunay Katilleri, Cannes ve Londra film festivallerinden sonra ilk kez İstanbul’da İKSV Galaları kapsamında UNIQ Hall evsahipliğinde izleyici karşısına çıkacak. 

12 Ekim Perşembe akşamı saat 20.00’de UNIQ Hall’da yapılacak gala gösteriminin biletleri 7 Ekim Cumartesi gününden itibaren Passo’da satışta.

Başrollerinde olağanüstü performanslarıyla dikkat çeken Leonardo DiCaprio ile Robert De Niro‘yu buluşturan Dolunay Katilleri, şimdiden gelecek yılın en güçlü Oscar adayları arasında gösteriliyor, efsanevi yönetmen Martin Scorsese’nin “sanatının zirvesi” olarak övgüler alıyor. Filme The Guardian’dan The Hollywood Reporter’a, Total Film’den Screen Daily’ye birçok sinema yazarı tam not verdi.

Daha ilk dakikasından izleyiciyi saran ve gerilimi asla dinmeyen Dolunay Katilleri, Oklahoma’da meydana gelen ve FBI’ın kuruluşuyla sonuçlanan Kızılderili cinayetlerini konu alıyor. 1920’lerde, Oklahoma’daki Osage Kızılderili toplumu üyeleri, topraklarında petrol keşfedildikten sonra faili meçhul cinayetlere kurban gitmeye başlar. Ölenlerin sayısı artınca vakayı Araştırma Bürosu devralır. Soruşturma derinleştikçe yaşanan vahşetin ardında korkunç bir sır, ağır bir trajedi olduğu ortaya çıkar. Yürütülen süreçle paralel Federal Soruşturma Bürosu’nun kuruluşunu da mercek altına alan film, Scorsese’nin eşsiz anlatımıyla ABD tarihinin köşe taşlarına ışık tutuyor. 

Biletler 7 Ekim Cumartesi günü satışta

Dolunay Katilleri biletleri, 5 Ekim Perşembe günü 10.30’da başlayacak Lale Kart üyeleri için indirimli ön satışların ardından, 7 Ekim Cumartesi günü 10.30’da genel satışa açılacak. Biletler passo.com.tr/tr üzerinden, Passo mobil uygulamasından ve Passo perakende noktalarından satın alınabilir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir