HALUK BİLGİNER, PABLO LARRAIN’İN YENİ FİLMİ “MARIA”NIN BAŞROLÜNÜ ANGELINA JOLIE İLE PAYLAŞACAK!

Haluk Bilginer ve Angelina Jolie, Pablo Larrain’in opera sanatçısı Maria Callas’ın hayatını konu aldığı yeni filmi Maria’da başrolleri paylaşacaklar.

Şilili yönetmen Pablo Larraín, Yunan asıllı Amerikalı soprano Maria Callas’ın hayatını anlatacağı filmin başrolü için Angelina Jolie ile daha önceden anlaşmıştı. Ranini TV’nin haberine göre yapımın bir diğer önemli rolü olan Yunan asıllı armatör ve iş insanı Aristotel Sokratis Onassis’i canlandıracak isim de Haluk Bilginer oldu.

Maria, opera sanatçısı Maria Callas’ın 1970’li yılların Paris’inde geçirdiği yalnızlığının son dönemlerini perdeye taşıyacak. Ekim ayı içerisinde çekimlerine Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de başlanacak olan filmin senaryosunu Peaky Blinders dizisiyle de bilinen Steven Knight kaleme aldı.

New York’ta yaşayan bir Yunan göçmeni olan Callas, bir dönemin en ünlü sopranolarından birisiydi ve Aristotle Onassis’in uzun süreli metresi oldu. Jackie Kennedy’nin ikinci eşi olan Onassis onunla evlenmek için kendisini terk ettikten sonra Callas, önce İtalya’ya, ardından Fransa’ya taşındı.

Jackie, Spencer, Neruda ve Tony Manero gibi başarılı filmlere imza atan ünlü yönetmen Pablo Larrain, son olarak “El Conde” filmiyle Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan Ödülü için yarışmıştı.   

Diğer Yazılar: FikriSinema
RYAN GOSLING VE EMILY BLUNT’IN YER ALDIĞI “DUBLÖR” FİLMİNİN ANA AFİŞİ PAYLAŞILDI!
Son olarak Barbie filmiyle gündeme gelen Ryan Gosling ile Oppenheimer filminin yıldızı...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir