MARTIN SCORSESE ‘A LIFE OF JESUS’U BU YILIN SONUNDA ÇEKMEYİ PLANLIYOR!

Martin Scorsese, Shūsaku Endō’nun  ‘A Life Of Jesus’ adlı kitabından uyarlayacağı filmin senaryosunu tamamladığını duyurdu.


Resmi olarak iki yeni filmi üzerinde çalışan Scorsese, David Grann’in “Killers of the Flower Moon”dan sonra ikinci uyarlaması olan orijinal Apple filmi “The Wager”ı önceden duyurmuştu. Usta yönetmen şimdi de Japon Katolik yazar Shūsaku Endō’nun “A Life of Jesus” kitabından uyarladığı senaryoyu tamamladığını açıkladı.

Scorsese, Los Angeles Times‘a verdiği bir röportajda Shūsaku Endō’nun “A Life of Jesus” filminin uyarlamasını eleştirmen ve film yapımcısı Kent Jones‘la birlikte yazdığını söyledi. LA Times’a göre, Scorsese filmi bu yılın sonlarında çekmeyi planlıyor. Dinİ oluşumlarla ilişkili negatif algıları ortadan kaldırmayı hedefleyen, İsa’nın temel öğretilerini vurgulayacak şekilde tasarlanan  ancak kesinlikle dini propagandadan uzak bir anlatıma sahip olacağı belirtilen filmin 80 dakika sürmesi bekleniyor ki bu, Scorsese’nin filmografisindeki en kısa süreye sahip film olacak.

Scorsese, LA Times’a şunları söyledi: “Bunu daha erişilebilir hale getirmenin ve organize din ile ilişkilendirilen olumsuz yükü ortadan kaldırmanın yeni bir yolunu bulmaya çalışıyorum.”

Diğer Yazılar: FikriSinema
BEYOĞLU SİNEMASI’NDA MART AYININ KONUK YÖNETMENİ YEŞİM USTAOĞLU!
İBB Kültür’ün hazırladığı ve her biri ücretsiz olan programlarda bu ay “Ayın...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir