77’NCİ CANNES FİLM FESTİVALİ’NİN PROGRAMI BELLİ OLDU

77’inci Cannes Film Festivali’nin resmi seçkisi açıklandı. 14-25 Mayıs tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenecek olan festivalde Altın Palmiye için yarışacak yönetmenler arasında Yorgos Lanthimos, David Cronenberg, Francis Ford Coppola ve Paolo Sorrentino var.

Greta Gerwig

Yönetmen-oyuncu Greta Gerwig’in jüri başkanlığını yapacağı festival, açılışını Quentin Dupieux’nün yönettiği, Léa Seydoux, Louis Garrel ve Vincent Lindon’un başrollerini paylaştığı “The Second Act” filmiyle yapacak. George Miller‘ın yönettiği “Furiosa” ile Leos Carax imzalı “C’est Pas Moi” gibi filmler festivalin yarışma dışı bölümünde yer alırken, merakla beklenen Francis Ford Coppola imzalı “Megalopolis”, Yorgos Lanthimos imzalı “Kinds of Kindness” ve Andrea Arnold’un Barry Keoghan ve Franz Rogowski’yi bir araya getirdiği “Bird” adlı yapımlar nihayet görücüye çıkacak.

George Lucas

George Lucas‘ın Onursal Altın Palmiye ödülünü almasıyla kapanışını yapacak olan festivalin yarışma ve yarışma dışı bölümlerinde yer alan filmler ise şunlar:

Ana Yarışma

Megalopolis (Francis Ford Coppola)

The Apprentice (Ali Abbasi)

Motel Destino (Karim Aïnouz)

Bird (Andrea Arnold)

Emilia Perez (Jacques Audiard)

Anora (Sean Baker)

The Shrouds (David Cronenberg)

The Substance (Coralie Fargeat)

Grand Tour Miguel Gomes)

Marcello Mio (Christophe Honoré)

Caught by the Tides (Jia Zhangke)

All We Imagine as Light (Payal Kapadia)

Kinds of Kindness (Yorgos Lanthimos)

Beating Hearts (Gilles Lellouche)

Wild Diamond (Agathe Riedinger)

Oh, Canada (Paul Schrader)

Limonov (Kirill Serebrennikov)

Parthenope (Paolo Sorrentino)

The Girl with the Needle (Magnus von Horn)

Belirli Bir Bakış

The Shameless (Konstantin Bojanov)

Norah (Tawfik Alzaidi)

Le Royaume (Julien Colonna)

Vingt Dieux (Louise Courvoisier)

Le Proces du Chien (Laetitia Dosch)

The Village Next to Paradise (Mo Harawe)

Black Dog (Guan Hu)

September Says (Ariane Labed)

The Damned (Roberto Minervini)

L’Histoire de Souleymane (Boris Lojkine)

On Becoming a Guinea Fowl (Rungano Nyoni)

My Sunshine (Hiroshi Okuyama)

Viet and Nam (Minh Quý Trương)

Santosh (Sandhya Suri)

Yarışma Dışı

Furiosa (George Miller)

Horizon: An America Saga (Kevin Costner)

She’s Got No Name (YPeter Ho-sun Chan)

Rumours (Guy Maddin, Evan Johnson, Galen Johnson)

Özel Gösterimler

La Belle de Gaza (Yolande Zauberman)

Apprendre (Claire Simon)

The Invasion (Sergei Loznitsa)

Ernest Cole, Lost and Found (Raoul Peck)

Le Fil (Daniel Auteuil)

Cannes Prömiyerleri

Miséricorde (Alain Guiraudie)

C’est Pas Moi (Leos Carax)

Everybody Loves Touda (Nabil Ayouch)

The Marching Band (Emmanuel Courcol)

Rendez-Vous Avec Pol Pot (Rithy Panh)

Le Roman de Jim (Arnaud Larrieu, Jean-Marie Larrieu)

Gece Yarısı Gösterimleri

Twilight of the Warrior (Cheang Pou-soi)

I, The Executioner (Ryoo Seung-wan)

The Surfer (Lorcan Finnegan)

The Balconettes (Noemie Merlant)

Diğer Yazılar: FikriSinema
HBO’NUN MERAKLA BEKLENEN DİZİSİ “THE SYMPATHIZER” BLUTV’DE!
BluTV, tüm dünyanın merakla beklediği dizilerden birini daha kütüphanesine ekliyor. The Handmaiden ve...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir