FİLM GELİŞTİRME ATÖLYESİ’NE BAŞVURULAR BAŞLIYOR

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen Köprüde Buluşmalar’ın Film Geliştirme Atölyesi için başvurular başlıyor.

Anadolu Efes’in ana destekçisi olduğu Köprüde Buluşmalar, Türkiye’den yapımcı, yönetmen ve senaristleri uluslararası sinema profesyonelleriyle buluşturmaya devam ediyor. Köprüde Buluşmalar bu yıl 24-26 Nisan 2024 tarihleri arasında 19. kez düzenlenecek. Köprüde Buluşmalar kapsamında gerçekleştirilecek Film Geliştirme Atölyesi, sinemacılara yeni uzun metraj projelerinin ilk uluslararası sunumunu yapmaları için olanak yaratırken ortak yapımlar için de zemin hazırlamayı amaçlıyor.

Atölyeye Türkiye’den seçilen projelerin yönetmen, senarist ve yapımcıları, uluslararası projelerin ekipleriyle birlikte yapacakları ön hazırlık ve sunum teknikleri eğitimine ek olarak senaryo, prodüksiyon, dağıtım ve pazarlama üzerine kapsamlı bir çalışma yapacak. Uluslararası yapımcı, dağıtımcı, festival ve fon temsilcileri ve yayın kuruluşlarıyla yaptıkları toplantılarda işbirliklerinin ilk adımlarını atacak proje ekipleri, ayrıca projelerini uluslararası sinema profesyonellerinden oluşan jüriye sunacak.

Film Geliştirme Atölyesi seçkisinde çeşitlilik olmasına önem veriliyor. Belgesel, tür sineması (korku, fantastik), çocuk ve komedi filmleri gibi farklı konu ve türlerde projelere açık olan çağrı, disiplinlerarası ve hibrit projeleri de kapsıyor.

Köprüde Buluşmalar atölyelerine katılmış filmler arasından İki Şafak Arasında (Selman Nacar), Sardunya (Çağıl Bocut), Beni Sevenler Listesi (Emre Erdoğdu), Zuhal (Nazlı Elif Durlu), Eat Your Catfish (Senem Tüzen, Adam Isenberg, Noah Arjomand), Turna Misali (İffet Eren Danışman Boz), Cemil Şov (Barış Sarhan), Av (Emre Akay) ve Sanki Her Şey Biraz Felaket (Umut Subaşı), Yurt (Nehir Tuna), Tereddüt Çizgisi (Selman Nacar) ilk gösterimlerini seçkin festivallerde yaptı.

Atölye başvuruları için son gün 11 Aralık 2023.
Başvuru için: https://vp.eventival.com/iff/2024

Diğer Yazılar: FikriSinema
KELEBEK ETKİSİ REPLİKLER
Bir kelebeğin kanat çırptığında çıkardığı rüzgar, dünyanın öbür ucunda bir tayfuna sebep...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir