BRAD PITT, “THE KILLER”DA OYNAMAYI NEDEN REDDETTİ?

“The Killer”ı ilk olarak Brad Pitt‘e teklif ettiklerini söyleyen David Fincher, Pitt’in başrolü neden geri çevirdiğini açıkladı.

Netflix ile olan işbirliği devam eden usta sinemacı en son 2020’de Oscar adayı filmi “Mank” ile Citizen Kane’in hikâyesini anlatmıştı. 10 Kasım’da Netflix’te gösterime giren son filmi “The Killer”ın başrolünde Michael Fassbinder yer alıyor, ancak seri katil rolünün bundan yıllar önce Brad Pitt‘e teklif edildiği ortaya çıktı.

Bir suikastçının son görevinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından aldığı intikamı konu alan “The Killer”Alexis Nolent’in yazdığı ve Luc Jacamon’un çizdiği aynı adı taşıyan Fransız çizgi roman serisinden uyarlanıyor.

“KASVETLİ, KARANLIK VE NİHİLİST”

Rolling Stone‘a konuşan David Fincher, “The Killer” için Brad Pitt’le neden yeniden bir araya gelmediğini açıklarken, başrol için neden Michael Fassbender’ın seçildiğini de açıkladı. Pitt’in filmi, içinde yer alamayacak denli hüzünlü bulduğunu söylerken Fassbender’ın nasıl seçildiğini de açıkladı: “Başlangıçta Brad Pitt’i düşünüyordum ama onun yanıtı şöyle olmuştu: “Eh, benim için biraz fazla nihilist.” Karakterin karanlık ve nihilist yönünü benimseyecek birine ihtiyacımız vardı. Sonra Andy ve ben bu konuyu tartışırken Michael Fassbender’ı düşündüm. Ona senaryoyu bir notla birlikte gönderdim; ‘Bunu okuman için sana göndermeyi çok istiyorum, şu an hayatının nasıl olduğunu bilmiyorum, yarıştığını biliyorum.’ Birkaç saat sonra aradı ve kabul ettiğini söyledi.”

Diğer Yazılar: FikriSinema
LUPITA NYONG’O VE GWENDOLINE CHRISTIE STAR WARS EPISODE VII’DE ROL ALACAK
Lucasfilm‘in resmi açıklamasına göre; 12 Years A Slave filmindeki rolü ile bu...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir