Unıversal Pıctures Dark Unıverse’i Tanıttı

Universal Pictures, klasik canavar serisi filmleri için yarattığıDark Universe”i isim, logo ve müzik temasıyla birlikte tanıttı. Marka Logosu ve dört Oscar adayı Danny Elfman tarafından bestelenen yeni müzik teması ilk kez Mumya filmiyle birlikte sinemalarda lanse edilecek. Oscar Ödüllü Bill Condon’un, Şubat 2019’da vizyona girecek olan bir sonraki Dark Universe filmi Bride of Frankenstein’ın yönetmeni olacağı açıklandı.

Dark Universe, geçmişten bugüne uzanan sinema karakterlerini günümüz izleyicileri için yeniden canlandırıyor.

Universal Pictures, yeni nesiller için yeniden canlandırılan stüdyonun klasik canavar karakterlerini içeren film serilerinin “Dark Universe” olarak adlandırdığını duyurdu. Yeni girişimin hareketli logosuna, Danny Elfman’in bestelediği müzik eşlik ediyor ve logo ilk kez 9 Haziran’da vizyona girecek olan Mumya filminden önce sinemalarda görülecek. Duyurum, ikonik karakterlerin modern sinema evreni için yeniden canlandırılacağının detayları yanı sıra Bride of Frankenstein filminde süper starların rol alacağı kadroyu ve filmin yönetmenliğini Oscar ödüllü Bill Condon’ın yapacağını da doğruluyor.

Dark Universe yaratıcılarının çekirdek kadrosunda, yeni klasik canavar serisinin açılış filmi olan Mumya’nın yönetmeni ve yapımcısı Alex Kurtzman, son dönemde Hızlı ve Öfkeli serisi için altıncı filmi Hızlı ve Öfkeli 8’i yazan ve 14 Nisan’da global gişe hasılatı tarihinde en büyük açılışı yakalayan Chris Morgan da yer alıyor.  Ayrıca yeni bir nesli eğlendirmek ve ilham vermek amacındaki girişime Oscar ödüllü Christopher McQuarrie (Mission: Impossible serisi, The Usual Suspects) ve David Koepp (War of the Worlds, Jurassic Park) gibi vizyoner yetenekler de katılıyor.

Bir başka heyecanlı gelişme de, Oscar ödüllü Bill Condon’ın bu yılın en büyük hitlerinden biri ve dünya çapında 1 milyar doların üzerindeki hasılatıyla global başarısı olan, tüm zamanların en başarılı müzikali Beauty and the Beast’in ardından Koepp’in senaryosuyla 14 Şubat 2019 Perşembe günü vizyona girecek olan Bride of Frankenstein’ı yönetiyor olması.

Universal, önceden planlandığı gibi 13 Nisan 2018’de bir Dark Universe filmi çıkarmayacağını ve Bride’ın bu yılın Mumya filminin ardından gösterime girecek olan film serisinin yeni bölümü olacağını duyurdu. Condon’ın ebedi hikayesinde başrol oynamak için seçilen kadın oyuncu yakında duyurulacak.

Dark Universe filmleri, performanslarıyla en yetenekli ve popüler global süper starlardan bazılarının ikonik rollere büründüğü performanslarla ve kariyerlerinde çığır açmaya başlayan yeni yeteneklerle fark edilecekler. Daha önce duyurulmuş olsa da Dark Universe projelerinin gerek yakındaki gerekse gelecekteki projelerinin yıldızları, ilk kez lansmandaki fotoğrafla bir araya getirildi: The Invisible Man ve Frankenstein’s Monster filmlerinde sırasıyla gişe rekortmeni ikonu Johnny Depp ve Oscar ödüllü Javier Bardem rol alacak. İkili yakında vizyona girecek olan Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales filminde birlikte rol alıyor. Bu aktörlere Mumya filmin yıldızlarla dolu oyuncu kadrosunda filmin başrolünü üstlenen Sofia Boutella ile birlikte rol alan süper star Tom Cruise, paralı asker Nick Morton rolüyle, Oscar ödüllü Russell Crowe da Dr Henry Jekyll rolüyle eşlik edecekler.

Hem grafik hem de hareketli Dark Universe logosu beş kez Oscar ödülü alan görsel efektler kurumu Weta Digital (The Lord of the Rings and The Hobbit trilogies, Avatar) tarafından yaratılmıştır.

Dark Universe organizasyon prensibi olarak Prodigium adıyla bilinen gizemli, çok uluslu bir organizasyona bağlıdır. Esrarengiz ve deha Dr. Henry Jekyll’ın yönetimindeki Prodigium’un misyonu dünyamızda canavar formunda vücut bulan şeytanı izlemek, incelemek ve gerektiğinde yok etmektir. Hiçbir hükümetin himayesinde çalışmayan ve uygulamaları bin yıllık bir sırla saklanan Prodigium halkı medeni toplumun ince zarının hemen ötesinde var olan şeytanın bilgisinden korur ve bunu durdurmak için gereken her şeyi yapacaktır.

Diğer Yazılar: FikriSinema
BEN-HUR YENİDEN ÇEKİLİYOR
1959 yapımı ve 11 Oscar sahibi başyapıt Ben-Hur, Timur Bekmambetov tarafından tekrardan çekiliyor....
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir