İŞÇİ FİLMLERİ FESTİVALİ KEN LOACH İLE BAŞLIYOR!

Bu yıl 19. kez seyirci ile buluşacak olan İşçi Filmleri Festivali 1-11 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. İstanbul’daki açılış, işçi filmlerinin usta yönetmeni Ken Loach’un son filmi “The Old Oak” ile yapılacak.

Festival, 16 ülkeden 74 filmi sponsorsuz, yarışmasız ve ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluşturacak. Programda, dünyanın dört bir yanından yapılan başvurular sonucu belirlenen 46 yerli ve 28 yabancı film yer alıyor. Film gösterimleri İstanbul’da Avrupa yakasında Beyoğlu Sineması, Fransız Kültür Merkezi, Aynalı Geçit ile Anadolu yakasında Nazım Hikmet Kültür Merkezi, TAK Tasarım Atölyesi Kadıköy ve Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Ankara’daki gösterimler ise Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Mülkiyeliler Birliği’nde yapılacak.

Festivalin İstanbul Açılışı Ken Loach’un son filmi “The Old Oak” İle Yapılacak

Film, 2 Mayıs Perşembe akşamı Beyoğlu Sineması’nda gerçekleştirilecek olan açılış gecesinde seyirci ile buluşacak. Güzide Arslan sunuculuğundaki gecede festivalin onur konuğu Menderes Samancılar ve set emekçisi Eyüp Boz da yer alacak. Ankara’daki açılış gecesi ise Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde yapılacak.

Nejla Demirci’nin Belgeseli ‘Kanun Hükmü’ Nihayet Türkiye Prömiyerini Yapıyor!

Antalya Film Festivali’nde gösterileceği duyurulan daha sonra programdan çıkartılan Nejla Demirci‘nin filmi “Kanun Hükmü” Türkiye galasını İşçi Filmleri Festivali’nde yapacak. Film 2 Mayıs’ta Ankara’da açılış filmi olacak; 3 ve 4 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da 2 kez gösterilecek. 3 Mayıs’ta filmin gösterimi sonrasında ‘Festivallerde Sansür’ üzerine bir panel-söyleşi de gerçekleştirilecek.

Aki Kaurismäki Toplu Gösterimi İşçi Filmleri Festivali’nde!

Her filminde mutlaka işçi sınıfını konu edinen Finlandiyalı yönetmen Aki Kaurismäki’nin retrospektifi kapsamında Ariel, Kibritçi Kız ve Cennetteki Gölgeler filmlerinin yanısıra yönetmenin son filmi ‘Sararmış Yapraklar/Fallen Leaves’ de festivalde gösterilecek.

*Afiş tasarım: Mahir Akkoyun

Diğer Yazılar: FikriSinema
SEMA GÜLER, RUS DİZİSİ “MERHAMET MELEĞİ” İLE FARK YARATACAK
Son olarak Tabii platformunda yayınlanan “Kızılelma: Bir Fetih Öyküsü” dizisinde ‘Bahar Kalfa’...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir