GAYDA YOLU FİLMİNİN ÇEKİMLERİ TAMAMLANDI

Çekimleri Şubat ayında, Bitlis’te epey zorlu hava koşullarında gerçekleşen “GAYDA YOLU”, senaryosunu eşi Henar Daşğın Bektaş ile birlikte yazan Bişar Bektaş’ın ilk yönetmenlik çalışması. Bu bağımsız yapımın oyuncu kadrosunda Baran Şükrü Babacan, Kadim Yaşar, Mine Doğan ve Muhammed Cangören yer alırken, görüntü yönetmenliğini ise Ferhan Akgün üstlendi.

Yazarlarımızdan Arzu Arda Deger’in de yardımcı yönetmen olarak ekibinde yer aldığı Gayda Yolu filmine başarılar diliyoruz.

Konusu:

Hasan, ailesi ile uzun bir zaman önce Diyarbakır’a göç etmiş, eğitimini orada tamamladıktan sonra doğup büyüdüğü kasabaya dönmüş genç bir öğretmendir. Bir gün okula gelen imzasız bir ihbar mektubuna duyarsız kalamaz ve başkasının uğradığı haksızlığı aydınlatmak için gerçeğin izini sürmeye karar verir. Bir yandan özel hayatındaki çıkmazlar, bir yandan zamanın ruhuyla örtüşen çıkar oyunları içerisinde sıkışan Hasan, mesafe koyduğu taşra hayatının hiç tahmin etmediği bir gerçekliğiyle yüzleşmek durumunda kalacaktır.

“GAYDA YOLU”, kasabada hapsedilmişçesine gün dolduran zorunlu hizmet memurlarının hayatlarını kahramanımızın gözünden gördüğümüz; kasaba halkının küçük oyunlarını, çıkarlarını, duyarsızlıklarını basit ve bir o kadar samimi bir dille anlatan bir taşra hikâyesi.

Diğer Yazılar: FikriSinema
EDWARD NORTON, BOB DYLAN’IN HAYATININ ANLATILACAĞI “A COMPLETE UNKNOWN”DA PETE SEEGER’I CANLANDIRACAK!
Benedict Cumberbatch’in Searchlight Pictures’tan ayrılması ve James Mangold’un Bob Dylan filmi A Complete Unknown‘un zamanlama sorunları nedeniyle...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir