GANİ MÜJDE İMZALI ADİLE NAŞİT FİLMİ GELİYOR!

Sinemamızın çok sevilen usta oyuncularından Adile Naşit’in yaşam öyküsü, beyaz perdeye uyarlanacak. Gani Müjde‘nin yazıp yöneteceği “Adile” için oyuncu arayışları başladı.

“Hababam Sınıfı”, “Mavi Boncuk”, “Bizim Aile” ve “Neşeli Günlerin de aralarında bulunduğu çok sayıda sinema filminde rol alan Yeşilçam’ın tatlı ve komik annesi Adile Naşit, kariyeri boyunca çok sayıda film ve tiyatro oyununda yer aldı. Çocuklara masallar okuduğu Uykudan Önce programı ile TV tarihine geçen Naşit’in 25-35 yaş arasındaki dönemi ele alınacak.

Adile Naşit’i Canlandıracak Oyuncu Arayışına Başlandı

Pek çok önemli dizi ve sinema filminde imzası bulunan Gani Müjde, “Adile” filminin  senaryosunu ve yönetmenliğini üstleniyor; filmin yapımcılığı ise BKM Film’e ait. Adile Naşit’i kimin canlandıracağı henüz belli değil, oyuncu arayışı devam ediyor.

Filmde başarılı sanatçının ailesi ve ünlü arkadaşları ile olan ilişkileri de anlatılacağı için Kartal Tibet, Müjde Ar, Ayşen Gruda, Perran Kutman, Gazanfer Özcan, Ertem Eğilmez, Haldun Dormen, Münir Özkul gibi isimleri canlandıracak olan isimler için de oyuncu arayışına girildi.

“Adile” filminin çekimlerine 2024’ün Ocak ayında başlanacağı biliniyor.

11 Aralık 1987’de pankreas kanseri nedeniyle kaybettiğimiz oyuncunun hayatını anlatan “Oyuncu: Yeşilçam Yıldız Sisteminde Bir Anti-Yıldız” adlı bir kitap Sibel Öz tarafından yazılmıştı.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir