‘Dün Gece Soho’da, Kasım’da Vizyonda

Last Night in Soho (2021)

Yönetmenliğini Edgar Wright’ın üstlendiği psikolojik gerilim türündeki Dün Gece Soho’da filmi 12 Kasım’da beyaz perdede izleyicisi ile buluşacak. İki fragmanı yayınlanan filmin başrollerinde Anya Taylor-Joy, Matt Smith ve Thomasin McKenzie yer alıyor. Ayrıca oyuncu kadrosunda; Diana Rigg, Terence Stamp, Rita Tushingham, Michael Ajao gibi isimler de yer alıyor. Edgar Wright, filmin senaryosunu ‘’1917’’ filmi ile Oscar adaylığı kazandığı Kriston Wilson-Cairns ile birlikte kaleme aldı.

İç İçe Geçen Hayatlar!

Film, biri 60’lı yıllarda, biri ise günümüzde yaşayan iki genç kadının tuhaf bir şekilde hayatlarının iç içe geçmesini konu ediniyor. Sandy, 60’lı yılların Londra’sında sanat, müzik ve moda gibi alanlarda varlık göstermektedir. Eloise ise günümüzde yaşayan ancak 60’lı yıllara oldukça ilgi duyan bir karakterdir. Eloise, tuhaf bir rastlantı sonucu Sandy ile bağlantı kurarak, takıntılı olduğu 60’lı yılları yaşama şansı elde ediyor. Ancak 60’lı yılların Londra’sı tahmin ettiğinden çok daha farklıdır.

‘’Don’t Look Now’’ ve ‘’Repulsion’’ filmlerinin tarzını andıran ve fragmanları ile oldukça heyecanlandıran film, büyük bir merakla bekleniyor. ‘’Baby Driver’’ ile büyük beğeni kazanan Wright’ın psikolojik gerilim türündeki filmi ‘’Dün Gece Soho’da’’ 12 Kasım 2021 tarihinde vizyona girecek.

Diğer Yazılar: FikriSinema
Altın Lale Jüri Başkanları Belirlendi
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Akbank’ın desteğiyle 7-17 Nisan tarihleri arasında...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir