‘’Batı Yakası’nın Hikayesi’’ Beyaz Perdede!

West Side Story, 2021

Müzikal filmler kategorisinde standardı belirleyen ve kült bir film olan Batı Yakası’nın Hikayesi geri dönüyor. Steven Spielberg’in 1961 yapımı aynı isimli klasik müzikalden uyarladığı Batı Yakası’nın Hikayesi (West Side Story) fragmanı yayınlandı. Herkes tarafından merakla beklenen film Aralık ayında sinemalarda olacak. Steven Spielberg’in yönetmenliğini yaptığı filmde senaryoyu, Tony Kushner kaleme alıyor.

Broadway’i kasıp kavurmuş müzikal, sinemaya daha önce 1961 yılında da çevrilmişti. 1961 yılında uyarlanan senaryoda değinilmeyen her ayrıntının, bu film de olacağını açıklayan senarist başka ipuçları da verdi. Senarist Tony Kushner, filmin uyarlamasının OSCAR ödüllü filmden değil, orijinal Broadway şovundan alacağının ipucunu verdi. Ayrıca izleyicilerin tüm klasik şarkıları duymadan filmden ayrılmayacağını da açıkladı.

Dev Oyuncu Kadrosu!

Beyaz perdeye uyarlanan versiyonunun oyuncu kadrosu şu isimlerden oluşuyor: Ansel Elgort (Tony); Rachel Zegler (María); Ariana DeBose (Anita); David Alvarez (Bernardo); Mike Faist (Riff); Josh Andrés Rivera (Chino); Ana Isabelle (Rosalía); Corey Stoll (Yüzbaşı Schrank); Brian d’Arcy James (Memur Krupke); ve Rita Moreno (Tony’nin çalıştığı küçük dükkanın sahibi Valentina). Akademi, Emmy, GRAMMY, Tony ve Peabody Ödüllerinin hepsine sahip üç sanatçıdan biri olan Moreno, aynı zamanda filmin idari yapımcılarından biri olarak da karşımıza çıkıyor.

 

Hem Broadway’in Hem Hollywood’un En İyileri!

Hem Broadway’in hem de Hollywood’un en iyilerini bir araya getiren filmin yaratıcı ekibi aynı zamanda idari yapımcı olarak da görev yapan Kushner; filmdeki koreografileri hazırlayan Tony ödüllü Justin Peck; ikonik müziğin kaydını yöneten ünlü Los Angeles Filarmoni şefi ve GRAMMY ödüllü Gustavo Dudamel; müziği aranje eden Oscar adayı besteci ve orkestra şefi David Newman (“Anastasia”); vokalleri yöneten Tony ödüllü besteci Jeanine Tesori (“Fun Home,” “Thoroughly Modern Millie”); ve filmin idari müzik yapımcısı olarak görev yapan Grammy adayı müzik süpervizörü Matt Sullivan (“Güzel ve Çirkin”, “Chicago”)’dan oluşuyor.

Klasik Müzikal 10 Aralık’ta Sinemalarda!

Modern Romeo Juliet olarak anılan filmde, bir genç kız ve erkeğin aşkları ve kavuşamama hikayeleri anlatılıyor. Birbirine düşman iki çete olan Köpekbalıkları ve Jetler’e bağlı bu iki aşığın hikayesi, Spielberg’in usta yönetmeliğinde ekranlara taşınıyor. The Walt Disney Company’nin 20th Century Studios’tan çıkacak olan filmi “Batı Yakasının Hikayesi” 10 Aralık’ta sinemalarda!

Diğer Yazılar: FikriSinema
76. Altın Küre Ödülleri Sahiplerini Buldu
Green Book’un üç, Roma ve Bohemian Rhapsody’nin ikişer ödül aldığı Altın Küre...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir