Avengers: Sonsuzluk Savaşı Rekor Kırdı

AVENGERS: SONSUZLUK SAVAŞI TÜRKİYE’DE EN İYİ YABANCI FİLM AÇILIŞ REKORUNU KIRDI!

27 Nisan Cuma günü vizyona giren Marvel Stüdyoları’ndan Avengers: Sonsuzluk Savaşı, Türkiye’de tüm zamanların hasılat bazında en iyi açılış yapan yabancı filmi oldu. Film aynı zamanda ilk üç günde gerçekleşen izleyici ve hasılat rakamlarıyla en iyi Disney, en iyi Marvel ve en iyi süper kahraman filmi açılışını da yaparak rekorlara imza attı.

Bütün Marvel Sinematik Evreni’ni kapsayan ve 10 yıllık bir serüvenin son halkası Avengers: Sonsuzluk Savaşı, Türkiye’de ilk üç günde (Cuma, Cumartesi ve Pazar) 683.075 kişi tarafından izlenerek, 10.375.657 TL hasılata ulaştı. Film, haftasonu açılış rakamlarıyla Türkiye’de gişeyi resmen salladı. Avengers: Sonsuzluk Savaşı, Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerini kapsayan açılış rakamlarıyla hasılat bazında tüm zamanların en iyi yabancı filmi oldu. Hem hasılat hem izleyici rakamları göz önüne alındığında ise tüm zamanların en iyi Disney, en iyi Marvel ve en iyi süper kahraman filmi açılışını gerçekleştirdi.
Marvel Stüdyoları’ndan “Avengers: Sonsuzluk Savaşı” filmi tüm zamanların en muhteşem ve ölümcül hesaplaşmasını beyaz perdeye taşıyor. Avengers ekibi, yıkıcı bir saldırı evrenin sonunu getirmeden önce güçlü Thanos’u yenmek için her şeyi feda etmeye hazırlar.. Filmin yönetmenleri Anthony ve Joe Russo, yapımcı Kevin Feige. Baş yapımcılar ise Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Michael Grillo ve  Stan Lee. Christopher Markus & Stephen McFeely senaryoyu yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir