ARRAS FİLM FESTİVALİ’NDE EN İYİ YÖNETMEN ÖDÜLÜ SELMAN NACAR’IN!

24. Arras Film Festivali’nde verilen En İyi Yönetmen Ödülü, “Tereddüt Çizgisi” filmiyle Selman Nacar’ın oldu.

Başkanlığını Dominik Moll‘un yaptığı Solene Rigot, Lucie Debay, Laurent Capelluto ve Laurent Poitreneaux‘nun oluşturduğu jüri, Gümüş Atlas’ı Selman Nacar’a vermeyi uygun gördü.

“Tereddüt Çizgisi”, bir cinayet zanlısını savunurken kendisiyle yüzleşmek zorunda kalan bir avukatın hikâyesini konu ediyor. Masum olduğuna inandığı bir cinayet zanlısını savunan başarılı avukat Canan, duruşma günü geldiğinde kendisini vicdanıyla yüzleşirken bulur.

Oyuncu kadrosunda Tülin Özen, Oğulcan Arman Uslu, Gülçin Kültür Şahin, Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Mücahit Koçak, Gülçin Hatıhan’ın yer aldığı “Tereddüt Çizgisi”, dünya prömiyerini geçtiğimiz Eylül ayında düzenlenen 80. Venedik Film Festivali’nde yapmıştı.   

Arras Film Festivali Hakkında

2000 yılından bu yana her yıl Kasım ayında gerçekleştirilen Arras Film Festivali, Paris’te düzenleniyor ve 10 gün sürüyor. Festival, Doğu ve Kuzey Avrupa ülkelerini tercih ederek Avrupa sinemasına açıldı. Bu etkinlik, birçok profesyonelin, yapının ve kurumun katıldığı, Avrupa sineması için bir referans niteliğinde.  Ana hedefi, film dağıtımını desteklemek ve Avrupa sinemasını tüm izleyicilere, özellikle de gençlere aktarmaktır.

Diğer Yazılar: FikriSinema
35. MÜNİH TÜRK FİLM GÜNLERİ BAŞLIYOR!
Bu yıl 17-21 Nisan tarihleri arasında 35. kez düzenlenecek Münih Türk Film...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir