1.FETHİYE FİLM FESTİVALİ’NİN FİLM PROGRAMI BELLİ OLDU

07-10 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Fethiye Film Festivali(FFF)’nin film gösterim programı belli oldu. Belgesel, kurgu, animasyon ve deneysel türlerin tamamına kendi gösterim seçkisi içinde yer veren FFF’nin gösterim programında 30 kısa metrajlı film ile 4 uzun metrajlı film yer alıyor. Film gösterimlerinin yanında, festival bünyesinde üç ayrı mekanda düzenlenecek, toplamda dört ayrı etkinlik de festivalin içeriğini zenginleştiriyor.

Fethiye Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (FEFSAD)‘nin organizasyonuyla hayata geçen festival bünyesindeki tüm film gösterimleri ile düzenlenecek konferans ve söyleşiler ücretsiz olarak izleyici ile buluşacak.

1. Fethiye Film Festivali Film Gösterim Programı 25 Kasım 2023 tarihinde festivalin sosyal medya hesaplarından yayınlandı. Film Gösterim Programı içinde 30 kısa film sinemaseverler ile buluşurken, “Özel Gösterim” kuşağında Türkiye ve dünya film festivallerinde ses getirmiş, ödüller kazanmış uzun metrajlı filmlere yer veriliyor. Festivalin “Özel Gösterim” kuşağında sinemaseverlerle buluşacak uzun metrajlı filmler şunlar:

Yönetmenliğini Selcen Ergun‘un yaptığı, başrolünde Merve Dizdar’ın yer aldığı “Kar ve Ayı”; uzun metraj belgesel formatında Türkiye ve dünyada ses getiren, yönetmenliğini Fırat Özeler‘in yaptığı “Kavur” belgeseli; Nurcan Eren, Fırat Tanış ve Tarık Papuççuoğlu‘nun yer aldığı Çiğdem Sezgin yönetmenliğindeki “Suna” ve Ceyhan Kandemir‘in yönetmenliğini üstlendiği “Ruhun Lekesi”.

4 gün boyunca günde 4 seansla izleyicilere sinema keyfi yaşatmayı arzulayan FFF‘nin film gösterimleri, festivalin gösterim sponsoru olan Aksin Sinemaları‘nda gerçekleşecek.

Diğer Yazılar: FikriSinema
KAAN MÜJDECİ İMZALI “İGUANA TOKYO” JAPONYA’DA VİZYONA GİRDİ!
Saadet Işıl Aksoy, Ertan Saban ve Deniz Ülkü’nün başrollerini paylaştığı, Kaan Müjdeci’nin...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir