“ZAFERİN RENGİ” FİLMİNİN FRAGMANI YAYINLANDI

Anadolu’da başlatılan Milli Mücadele’nin işgal altındaki İstanbul’a nasıl sirayet ettiğini Fenerbahçe futbol takımının Birleşik Krallık işgal kuvvetleri futbol takımına karşı aldığı General Harington Kupası galibiyeti üzerinden anlatan “Zaferin Rengi” filminin fragmanı yayınlandı.


Türk spor tarihine damgasını vurmuş, Fenerbahçe‘nin en önemli futbol başarılarından biri olan ve milli bir zafer etkisi yaratan General Harington Kupası’nın şanlı hikâyesiyle taçlanan; 1918-1923 yılları arasında yaşanmış gerçek olaylardan hareketle Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Anadolu’da başlatılan milli mücadelenin, işgal altındaki İstanbul’da büyümesini ve futbol zaferleriyle kenetlenip, moral bulan Türk halkının bağımsızlık için direnişini konu alan sezonun bu iddialı yapımında Kubilay Aka, Fenerbahçe’nin kurucu üyesi ve efsane kaptanı Galip Bey‘e hayat verirken, Yiğit Özşener Mustafa Kemal Paşa’yı, Birce Akalay ise Halide Edib Adıvar’ı canlandırıyor. Filmin kadrosunda Nejat İşlerGülper ÖzdemirTimuçin EsenGonca Vuslateri de yer alıyor.

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Abdullah Oğuz‘un üstlendiği “Zaferin Rengi”, 16 Şubat 2024 tarihinde vizyonda yerini alacak. Filmin biletleri ön satışa açıldı. 
 
Biletlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
 
https://www.biletiva.com/event/G10556/zaferin-rengi
 
https://biletinial.com/tr-tr/sinema/zaferin-rengi
 
https://www.paribucineverse.com/zaferin-rengi-filmi

Diğer Yazılar: FikriSinema
Dısney’den Yeni Bir Star Wars Filmi Açıklaması
Disney, 2020 yılında yeni bir Star Wars antoloji filmini vizyona sokmayı planladığını...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir