Yeni Bir Film İzleme Platformu: Filmbox Live

Teknolojinin sürekli artan bir ivmeyle gelişmesi, günlük rutinimizin yanında film izleme alışkanlıklarımızı da bariz bir şekilde değiştirdi. 70’lerin sonuna gelindiğinde günümüzde artık tatlı bir nostalji baktığımız video kasetler, film izleme konusunda sinema salonlarına ya da televizyona önemli bir alternatif olmaya başlamış; ev sineması kavramının temellerini atmıştı. Sonrasında VCD’ler DVD’ler derken Blu-Ray’i de gördük.

İnternetin gerçek anlamda global bir ağ olmasıyla film izlemede yeni bir çağa girdik. Tüm bu gelişmelerin getirisi olarak, son 5-6 senede iyice popülerleşen video on demand (VOD) sayesinde bir tık ile arzuladığımız filmleri izleme noktasına geldik. Tonlarca uğraş ve emek karşılığı kotarılan yapımların emekçilerinin maddi olarak bir kazanç sağlayamadığı torrent gibi yöntemleri saymaz isek, Amerika’da Netflix vb. platformların sağladığı pek çok cihazdan bir dokunuş ile film izleme tecrübesini ülkemizde başarıyla sunan bir platform var: Filmbox Live.

Bünyesinde vizyon filmlerinden, sinemalara uğrama şansına erişememiş filmlere kadar pek çok film bulunduran Filmbox Live’in en büyük avantajı ise sunduğu cihaz seçenekleri. Filmbox Live film izleme deneyimini çeşitlendirmek amacıyla bilgisayarın yanına; Playstation 4 gibi konsol ve içlerinde LG, Samsung, Sony, Philips gibi önemli markaların bulunduğu SmartTV gibi cihazları da eklemiş durumda. Android ve İOS tabanlı tabletler ya da akıllı telefonlar da bu seçenekler arasında.

Diğer Yazılar: FikriSinema
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir