“YANIYOR” FİLMİNİN İSTANBUL PRÖMİYERİ SUÇ VE CEZA’DA YAPILDI

13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali‘nde Erol Afşin‘in yönettiği ‘Yanıyor’ filminin İstanbul Prömiyeri Kadıköy Sineması‘nda gerçekleştirildi. Gösterimin ardından film ekibi, izleyicilerin sorularını cevapladı.

“Yanıyor”, 22 Kasım Çarşamba günü Atlas 1948 Sineması’nda, saat 19.00’da yine film ekibiyle birlikte izleyici ile buluşacak. 

Filmin konusu:

Emel, Ömer ve oğulları Ahmet, Almanya’da yaşayan Arap kökenli mutlu bir ailedir. Bir gün bir çocuk parkına giderler ve Franz adında bir adamla karşılaşırlar. Franz, başörtüsü nedeniyle Emel’e hakaret edip saldırınca durum birden kontrolden çıkar. Mahkemede dava açılır, ancak ilerleyen duruşmalar sırasında ailenin hayatını tamamen değiştiren bir olay meydana gelir.

Öğrenci bileti 20 TL

Festivalin filmleri; Kadıköy Sineması, İBB Beyoğlu Sineması ve Beyoğlu Atlas 1948 Sineması’nda izlenebiliyor. 13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali tam biletleri; gündüz (11.30 – 13.30) seanslarında 40 TL, akşam (16.30 – 19.00 – 21.30) seanslarında 60 TL olarak belirlendi. Festival boyunca öğrenciler tüm seanslar için sadece 20 TL’ye bilet alabilecek.  

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir