“KURBAN” FİLMİNİN DÜNYA PRÖMİYERİ SUÇ VE CEZA’DA YAPILDI

13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali‘nde İsmail Güneş‘in yönettiği “Kurban” filminin Dünya Prömiyeri Atlas 1948 Sineması‘nda gerçekleştirildi. Gösterimin ardından film ekibi, izleyicilerin sorularını cevapladı.

“Kurban”, 19 Kasım Pazar günü Kadıköy Sineması‘nda yeniden seyirciyle buluştu. Film sonrasında yine film ekibiyle söyleşi düzenlendi.

Filmin konusu:

Güneydoğu sınırında devlet güçleri ile ayrılıkçı güçler arasında yıllardır yoğun çatışmalar yaşanmaktadır. İbrahim’in oğlu İsmail, bu bölgede askerlik görevini yapmaktadır ve hizmetinin bitmesine de 20 gün kalmıştır. Tek geçim kaynağı olan tavuk ve yumurtalarına musallat olan yabani bir hayvanla uğraşan İbrahim, askerdeki oğlu İsmail’in orduda maaşlı asker olarak kalmasını ister. Babasının yaşlılık maaşını bankadan alacakları sırada kalp kriz geçiren bir adamın içinde yüklü miktarda para bulunan poşeti, İsmail’in sepetinin içine düşer. Ertesi gün babası ölen İsmail oğluna orduda kalması için ulaşmaya çalışır, ancak başarılı olamaz. Bu şartlar içinde bankada karışan poşetin içindeki paraları fark eden İbrahim, teslim edip etmeme arasında kararsız kalır. Bir yanda yoksulluk, diğer yanda onu ömür boyu geçindirecek para. Vicdanı yakasını bırakmaz.

Öğrenci bileti 20 TL

Festivalin filmleri; Kadıköy Sineması, İBB Beyoğlu Sineması ve Beyoğlu Atlas 1948 Sineması’nda izlenebiliyor. 13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali tam biletleri; gündüz (11.30 – 13.30) seanslarında 40 TL, akşam (16.30 – 19.00 – 21.30) seanslarında 60 TL olarak belirlendi. Festival boyunca öğrenciler tüm seanslar için sadece 20 TL’ye bilet alabilecek.

Diğer Yazılar: FikriSinema
81. ALTIN KÜRE ADAYLARI AÇIKLANDI!
81. Altın Küre Ödülleri adayları açıklandı. Sinema ve televizyon dünyasının en iyilerinin...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir