Ünlü Yıldızları Bir Araya Getiren Filmler

Çok sayıda ünlü oyuncuları bir arada görmek oldukça zor. Böyle filmleri bulsak da, yıldız oyuncuların gerekli gereksiz rekabete girerek sonucu mahveden senaryolara imza attıklarını görüyoruz. Çok iyi bilinen, saygın oyuncuların kamera karşısında birbiri ardına geçit yaptığı ve izleyicinin ortaya çıkan sonuçtan hayal kırıklığı hissetmediği filmleri bulmak biz sinema severler için altın değerinde. Bu filmler içinden 10 tanesini sizler için seçtik.

1-Glengarry Glen Ross (1992)

Kapitalizmin ortaya çıkardığı insan profilini, iş piyasanın acımasızlıklarını ve rezilliklerini ortaya çıkaran harika bir film. Uzun tiradların bol olduğu, harika replikler ile donatılmış tiyatro havasında bir şölen. Al Pacino, Alec Baldwin, Kevin Spacey, Ed Harris, Jack Lemmon ve Alan Arkin ile sinema tarihinde oyunculuğun tanımını yapıyor.

2-The Thin Red Line (1999)

Kadroda Sean Penn, Woody Harrelson, Adrien Brody, Elias Koteas, John Travolta, John Cusack, Jared Leto, Nick Nolte ve George Clooney ve birçok tanınmış aktör bulunuyor. 2.Dünya Savaşı sırasında Guadalcanal cephesinde savaşan bir grup Amerikalı askerin psikolojisini anlatan, savaş hakkındaki birçok paradoksa cevap veren, savaş karşıtı filmler sırasında parmakla gösterilen bir başyapıt.

3-Ocean’s Serisi

Ünlü oyuncuların bolluğu ile adından söz ettiren ve listedeki en tanınmış film. George Clooney, Brad Pitt, Andy Garcia, Catherine Zeta-Jones, Julia Roberts, Matt Damon, Don Chadle, Scott Can, Vincent Cassell gibi yıldızları bünyesinde bulunduruyor. Ancak yeni soluk, serinin son filminde Al Pacino’dan geliyor.

4-True Romance (1992)

Tarantino’dan beklenileceği üzerine bol kanlı, romantik ve beklenmedik olaylar ile ilerleyen başarılı bir suç filmi. Kadroda kimler yok ki. Val Kilmer, Brad Pitt, Christopher Walken, Samuel L.Jackson, Dennis Hopper, Garry Oldman, Tom Sizimore, James Gandolfini, Patricia Arquette ve Christian Slater. Harika diyalogları ve klasik Tarantino sahneleri içeren kült bir başyapıt.

5-Once Upon A Time in Mexico (2003)

Mariachi üçlemesinin son filmi. İlk iki filme nazaran eleştirmenler tarafından ağır eleştiriler almış ve izleyicilerin hoşuna gitmemiş olabilir ama birçok yıldız bu filmde. Willem Dafoe, Mickey Rourke ve Johnny Depp’in yanı sıra, filmde bütün Latin Amerikalı oyuncuları görüyoruz. Antonio Banderas, Danny Trejo, Salma Hayek, Eva Mendes, Ruben Blades hatta Enrique Iglesias’ı bile filmde bulmak mümkün.

6-The Expendables Serisi

Belki de oyuncu kalitesinin en üst seviyede olduğu film serisi. Yıllardır severek izlediğimiz aksiyon filmlerinde iyi ve kötü adam rollerindeki neredeyse bütün aktörleri bu seride görüyoruz. Sylvester Stallone’nin hem oyuncu hem yönetmen koltuğunda oturduğu seride; Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Jet Li, Jason Statham, Dolph Lundgren, Mickey Rourke, Van Damme, Harrison Ford, Mel Gibson, Wesley Snipes, Antonio Banderas gibi dünyaca ünlü yıldızları görmek mümkün.

7-The Departed (2006)

İtalyanlar, İrlandalılar, silah, kan ve aniden gelişen olaylar. Karakterlerin her an iyi ve kötü olabileceği enteresan yanıltmalarla dolu sürükleyici bir Scorsese filmi. Senaryosu ile göz dolduran bu filmde kadroya değinmezsek olmaz. Leonardo DiCaprio ve Matt Damon’un başrolleri paylaştığı filmde; Jack Nicholson, Mark Wahlberg, Martin Sheen ve Alec Baldwin yıldızlar geçidine katılıyor.

8-Armageddon (1998)

Görsel efekt ve aksiyonun bol olduğu, kurgu ve senaryo olarak ağır eleştiriler alan Michael Bay filmi. Amerikan milliyetçiliğinin yoğun olarak işlendiği bir film. Ama uzay bilim kurgu kategorisinde üst sıralarda olmayı hak ediyor. Armageddon’u ön plana çıkartan en büyük avantajı kesinlikle oyuncu kadrosu. Bruce Willis önderliğinde, Ben Affleck, Owen Wilson, Michael C.Duncan, Billy Bob Thornton, William Fitchner, Peter Stormare ve Will Patton’u izliyoruz.

9-The Untouchhables (1987)

1930’lar Chicago’sunda bir yanda suçlular diğer yanda Eliot Ness’in ekibi. Ünlü içki kaçakçısı, mafya lideri Al Capone’u adalete teslim eden, “Dokunulmazlar” adındaki efsanevi örgütün lideri, ünlü teftiş memuru Eliot Ness’in Al Capone’u nasıl adalete teslim ettiğini bu harika filmde göreceksiniz. Oyuncu kadrosu ise ayrı bir güzel. Kevin Costner, Andy Garcia, Robert De Niro, Sean Connery, Charles Martin Smith ve Richard Bradford oyunculukları ile göz kamaştırıyor.

10-The Outsiders (1983)

80’li yıllarda birçok yıldızı bir araya getiren film bulmak oldukça zor. Temel oyuncu kadrosunda olup yıldız kategorisinde olmayan yok desek yeridir. Gerçek dostluk ve arkadaş temalı, zengin fakir kavgalarını bolca göreceğiniz bir film. Tom Cruise, Matt Dillon, Patrick Swayze, C.Thomas Howell, Emilio Estevez, Rob Lowe, Diane Lane ve Tom Waits gibi yıldızlar gözümüze çarpıyor. Bu filmden sonra Rob Lowe ve Patrick Swayze Hollywood’un en çok kadın hayranı olan aktörleri haline geldi. Diane Lane kendi jenerasyonunda saygın bir yer etti. Tom Cruise ise ileride büyük bir aktör olacağının sinyallerini verdi.

Diğer Yazılar: Sinan Şafak
Gizli Tarikatları Anlatan Filmler
Belirledikleri amaçlara ulaşmak için uzun yıllar önce kurulan ve günümüzde hala varlıklarının...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir