TÜRKİYE VE KUZEY MAKEDONYA ORTAK YAPIMI “ÖLÜ MEVSİM” FİLMİNİN ÇEKİMLERİ TAMAMLANDI

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Kuzey Makedonya Film Ajansı destekli “Ölü Mevsim” filminin çekimleri geçtiğimiz günlerde İstanbul’da tamamlandı.

Yönetmenliğini, 2017 yapımı kısa filmi “Abiye” ve 2021 yapımı belgesel filmi “Sıcak Yatak” ile pek çok ulusal ve uluslararası festivalde ödüller kazanan ve adından sıkça söz ettiren Doğuş Algün’ün üstlendiği “Ölü Mevsim”in zengin oyuncu kadrosunda; Funda Eryiğit, Ece Yaşar, Erdem Şenocak, Serkan Ercan, Haydar Şahin, Naz Göktan, Sibel Şişman, Banu Fotocan, Goncagül Sunar, Feri Güler Tolga Tekin ve fit Can Saçıntı gibi Türkiye sinemasının önde gelen isimleri yer alıyor.

Yapımcılığını Burak Kaplan’ın, ortak yapımcılığını Funda Eryiğit, Harika Uygur, Bunjamin Kurtishi ve Candaş Altınörs’ün üstlendikleri “Ölü Mevsim”, geçtiğimiz yıl Bosphorus Film Lab kapsamında düzenlenen Pitching Platform’da finalist filmler arasında yer almış ve platformdan Postbıyık Renk Düzenleme Ödülü’nü kazanarak ayrılmıştı. Hemen ardından, geçtiğimiz aylarda ise Denizbank ve Türsak’ın birlikte düzenledikleri İlk Senaryo İlk Film Yarışması Yapım Destek Platformu’nda Cemal Okan ve Can Okan’ın takdim ettikleri Fono Film Ses Tasarımı Desteği Özel Ödülü’nü kazanmıştı.

Senaryosunu Doğuş Algün ve Selen Örcan‘ın birlikte yazdıkları “Ölü Mevsim” filmi, Giovanni Robbiano‘nun senaryo danışmanlığıyla; İstanbul’un varoşlarında yaşayan iki kız kardeşin, Nimet ve Öznur’un; mahalle baskısı, muhafazakarlık ve aile sırları gibi kavramlar altında ezilirken yaşadıkları imrenme duygusu ve parçalanmanın öyküsünü anlatıyor.

Ölü Mevsim’in görüntü yönetmenliğini Ece Latifaoğlu, prodüksiyon tasarımını Bengü Şener ve sanat yönetmenliğini ise Ahmet Yörük üstleniyor.

Diğer Yazılar: FikriSinema
BİFED 2023 FESTİVALİNDEN YEDİ BELGESEL ÜCRETSİZ OLARAK SİNEMATEK’TE!
Bifed 2023 festivalinden yedi belgesel 27 Ocak Cumartesi ücretsiz olarak Sinematek’te gösterilecek....
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir