SELMAN NACAR’IN ÖDÜLLÜ FİLMİ “TEREDDÜT ÇİZGİSİ” 3 MAYIS’TA SİNEMALARDA!

Dünya prömiyerini 80. Venedik Film Festivali’de yapan Selman Nacar’ın ödüllü son filmi “Tereddüt Çizgisi”, 3 Mayıs’ta vizyona girmeye hazırlanıyor. Zürih, Free Zone, Cinemed Brüksel Akdeniz ve Aras Film Festivallerinden ödüllerle dönen film vizyondan hemen önce 43. İstanbul Film Festivali’nde Türkiye prömiyerini gerçekleştirecek.

Festivalin ulusal yarışma bölümünde ilk kez sinemaseverlerle buluşacak filmin prömiyeri 27 Nisan Cumartesi 21.30’da Atlas 1948’de yapılacak.

New York prömiyerini New Directors New Films Festivali‘nde Nisan başında yapan, Selman Nacar’ın yazıp yönettiği ikinci uzun metrajlı filmi ‘Tereddüt Çizgisi’nde, Avukat Canan’ın masum olduğuna inandığı ve uzun süredir savunduğu bir cinayet zanlısının hüküm duruşması gününde kendi vicdanıyla yüzleşmek zorunda kalmasının hikayesi anlatılıyor. Filmin başrolünde Tülin Özen yer alırken kendisine Oğulcan Arman Uslu, Gülçin Kültür Şahin, Vedat Erincin, Erdem Şenocak eşlik ediyor.

‘Tereddüt Çizgisi’nin dünya haklarını ‘The Delinquents’, ‘Veni Vidi Vici’, ‘Kokomo City’ gibi uluslararası film kategorisinde Oscar adayı olan filmleri de temsil eden Magnolia Pictures International üstlendi. Yapımcılığını Kuyu Film, Fol Film, Karma Films, TRT, BKM Mutfak, Sev Yapım, Nephilim Producciones, Point Film’in yaptığı filmin çekimleri 2022 yılında Uşak’ta gerçekleştirildi. Türkiye- İspanya-Romanya -Fransa ortak yapımı olan film San Sebastian Film Festivali WIP, Cinelink, Arras Days, First Cut Lab, 12 Punto, Köprüde Buluşmalar ve Antalya Film Forum destekleriyle tamamlandı.

‘Tereddüt Çizgisi’, 3 Mayıs’ta Başka Sinema dağıtımıyla vizyonda!

Tereddüt Çizgisi Ne Anlatıyor?

İdealist bir ceza avukatı olan Canan’ın hayatı, gündüzleri adliyede, geceleri ise hastanede solunum cihazına bağlı yaşayan annesinin yanında mekik dokuyarak geçmektedir. Uzun süredir emek verdiği bir cinayet zanlısının karar duruşması gününde Canan; annesi, hâkim ve sanığın hayatını etkileyecek ahlaki bir tercih yapmak durumunda kalır.

Tereddüt Çizgisi Fragman:

Diğer Yazılar: FikriSinema
FİLMKOOP İLE BAĞIMSIZ TÜRKİYE SİNEMASI SEÇKİSİ SİNEMATEK/SİNEMAEVİ’NDE
Sinematek/SinemaEvi, Türkiye sineması için alternatif bir gösterim mecrası ve bir tartışma platformu...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir