“NEANDRİA”, PRÖMİYERİNİ 60. ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ’NDE YAPACAK!

Atletizm müsabakalarına hazırlanan Suna adlı genç bir kadının hikâyesini anlatan Reha Erdem’in son filmi “Neandria”, Türkiye prömiyerini 60. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapacak. 

Atlantik Film tarafından, Ömer Atay ve Serra Ciliv’in yapımcılığında hayata geçirilen ”Neandria”nın oyuncu kadrosunda Deniz İlhan, Ahmet Rıfat Şungar, Bülent Emin Yarar, Serkan Keskin, Nur Fettahoğlu, İnci Nur Daşdemir, Nihal Yalçın, Gizem Katmer, Cihan Özdeniz, Cem Baza, Emre Melemez, Ayşegül Kopartan, Caner Yılmaz, Tanıl Bora yer alırken, görüntü yönetmenliğini “Kaç Para Kaç”, “Korkuyorum Anne”, “Beş Vakit”, “Kosmos”, “Jîn”, “Şarkı Söyleyen Kadınlar” ve “Koca Dünya” filmlerinin de görüntü yönetmenliğini yapmış olan Florent Herry üstlendi.

Sürdürülebilir Film Girişimi Projesi olarak duyurulan filmin çekimleri, Çanakkale’nin Kayacık köyünde ve Kaz Dağları yakınındaki Neandria Antik Kenti’nde gerçekleştirildi. Filmlerinde doğayla bütünleşen kadrajlara imzasını atan Reha Erdem, ekibiyle birlikte film çekimi boyunca ekolojik dengenin korunmasını gözeterek binlerce pet şişe ve plastik malzemenin israf edilmesinin önüne geçti.

Diğer Yazılar: FikriSinema
76. Altın Küre Ödülleri Adayları Açıklandı
Bu yıl 6 Ocak’ta dağıtılacak olan 76. Altın Küre Ödülleri adayları açıklandı....
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir