MİCHAEL MANN, BİR SONRAKİ FİLMİNİN “HEAT 2” OLACAĞINI DOĞRULADI

Usta sinemacı Michael Mann, çekeceği sonraki filmin 1995 yapımı aksiyon klasiği Heat’in devam filmi olacağını onayladı. Yönetmen, son olarak Ferrari filminde birlikte çalıştığı Adam Driver’ın projede yer alabileceğinin sinyalini de verdi.

Robert de Niro, Al Pacino ve Val Kilmer‘lı kadrosuyla dikkat çeken ve vizyona girdiği dönemde gişe başarısı da elde eden Büyük Hesaplaşma (Heat), yıllar içerisinde en büyük aksiyon klasiklerinden biri olarak akıllarda kaldı. 

Filmin yönetmeni Michael Mann, bu yıl içerisinde Meg Gardiner ile birlikte Heat 2 kitabını kaleme alarak aksiyon klasiğinin hikâyesini devam ettirdi. 1995 yapımı aksiyon klasiğindeki karakterlerin hem geçmişine hem de geleceğine odaklanan kitap, edebiyat severler tarafından oldukça rağbet gördü. Kitabın yayımlanmasından bu yana akıllardaki sorulardan biri, Mann’in kaleme aldığı bu kitabı filme çevirip çevirmeyeceğiydi. Londra’da bir etkinliğe katılan yönetmen, bu konudaki sorulara cevap verdi.

Kitabın Ferrari filmini çektikleri sırada çıktığını ve iyi dönüşler aldığını belirten Michael Mann, çekmek istediği bir sonraki filmin de Heat 2 olduğunu doğruladı. Yönetmen ayrıca Adam Driver‘ın, ilk filmde Robert De Niro‘nun hayat verdiği Neil McCauley karakterinin gençliğine hayat verebileceğine dair söylentilere de cevap verdi. Ferrari filminde Driver ile hayli uyumlu bir şekilde çalıştıklarını söyleyen yönetmen, her ne kadar Driver’ın filmde olmasını isteyeceğini belirtse de henüz bu konuda en ufak bir gelişmenin olmadığını belirtti.

60 milyon dolarlık prodüksiyon bütçesiyle 1995 yılında gösterime giren Heat, dünya genelinde 187,4 milyon dolar hasılata erişmeyi başarmıştı.

Kaynak: Deadline

Diğer Yazılar: FikriSinema
JASON STATHAM’DAN “THE BEEKEEPER / ARICI: ÖLÜM KOVANI” DÜNYA GİŞELERİNDE BİRİNCİ!
Dünyaca ünlü aksiyon oyuncusu Jason Statham’ın başrolünde olduğu THE BEEKEEPER / ARICI: ÖLÜM KOVANI filmi 12-14...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir