LUC BESSON’UN YENİ FİLMİ “DOGMAN” 29 ARALIK’TA SİNEMALARDA!

Leon”, “The Fifth Element”, “Lucy” gibi efsane filmlerin usta yönetmeni Luc Besson, sinema klasikleri arasına girecek bir filmle karşımızda. Toplumdan dışlanan ve karanlık işlere bulaşan kahramanımız DOGMAN ile bize yeni bir “JOKER” hikayesi sunuyor.

Başrolde Cannes Film Festivali’nde En İyi Oyuncu ödülünü alan Caleb Landry Jones, kariyerinin en iyi performansını sergiliyor.

Filmin gerilimi had safhaya taşıyan müziklerini ise Leon, The Fifth Element, Lucy gibi filmlere imza atan Éric Serra hazırladı.

Prömiyerini Venedik Film Festivali Yarışma bölümünde yapan “DOGMAN“in konusu şöyle: Douglas bu dünyada her şeyden çok köpekleri sever. Ancak bu sevgisi cezasız kalmaz ve babası tarafından köpeklerin olduğu bir kafese atılır. Fakat beklenenin aksine köpekler Douglas’a saldırmak yerine onu korurlar ve en yakın dostu haline gelirler. Seneler geçtikçe köpeklerle olan bağını kuvvetlendiren ve onları adeta kendi ordusu haline getiren Douglas, bu özel yeteneğini kullanarak hayatta kalmaktan daha fazlasını yapar, sisteme karşı gelip oyunun kurallarını baştan yazar.

Diğer Yazılar: FikriSinema
BEYOĞLU SİNEMASI’NDA “AYIN YÖNETMENİ” KUŞAĞINDA PELİN ESMER VAR
İstiklal Caddesi’nin simge mekânlarından Beyoğlu Sineması, sinemaseverleri beyazperdenin büyülü dünyasıyla buluşturmaya devam...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir