Güç Rekorla Uyandı

Tüm dünyada büyük bir hayran kitlesi olan ve 17 Aralık’ta vizyona giren Star Wars: Güç Uyanıyor, Türkiye’de Disney’in en iyi açılış yapan filmi oldu. Ülkemizde ilk dört günde 411.501 kişi tarafından izlenerek, 6.191.526 TL’lik hasılata ulaşan film, aynı zamanda ülkemizde tüm zamanların en iyi ikinci yabancı film açılışını gerçekleştirdi.

Güç Rekorla Uyandı 1 FikriSinema

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir ilgi ve heyecanla beklenen Star Wars: Güç Uyanıyor ilk dört günde 411.501 kişi tarafından izlenerek, 6.191.526 TL hasılata ulaştı. Film, Türkiye’de hem Disney filmleri arasında hem de tüm seri içinde en iyi açılış yapan film oldu. Star Wars Güç Uyanıyor, ülkemizde tüm zamanların en iyi ikinci yabancı film açılışını gerçekleştirmesinin yanı sıra en iyi Aralık ayı yabancı film açılışının da sahibi oldu.

Star Wars: Güç Uyanıyor filminin vizyon tarihinin yaklaşmasıyla, eşi benzeri görülmemiş Star Wars konseptli etkinlikler, marka işbirlikleri ve yeni filme dair haberlerle Star Wars: Güç Uyanıyor son dönemin en fazla konuşulan filmlerinden oldu. J.J Abrams yönetmenliğinde çekilen Star Wars: Güç Uyanıyor filminde serinin eski yüzlerinden Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher gibi isimlerin yanı sıra Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Peter Mayhew ve Max Von Sydow gibi yıldızlar da yer alıyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir