Fatih Akın’n Yeni Filmi Tschick’in Fragmanı Yayınlandı

Almanyalı ünlü yazar Wolfgang Herrndorf’un ‘Tschik’ adlı cok satan ödüllü romanından yola çıkılarak sinemaya uyarlanan filmin yönetmeni Fatih Akın.

Duvara karşı filmi ile Metin Erksan’ın Susuz Yaz’ından sonra Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı ödülünü kazanan ilk Türk yönetmen Fatih Akın, İstanbul Hatırası, Yaşamın Kıyısında ve Kesik adlı filmleriyle biliniyor.

Berlin’de zengin bir ailede büyüyen 14 yaşındaki Maik toplumla uyumsuz bir çocuktur. O yaz annesi rehabilitasyon kliniğine yatırılır. Babası ise asistanı ile sözde bir iş gezisine çıkar. Yalnız kalan Maik, evde havuza girip çıkarak vakit geçirmeye çalışır. Bir gün okul arkadaşı Rus göçmeni bir çocuk olan Tschick çalıntı bir arabayla ansızın kapısına gelir. İki çocuk bir maceraya atılarak yollara koyulurlar.

Alman yapımcı Marco Mehlitz tarafından film hakları satın alınan romanın, sinema uyarlamasını yönetmesi için Alman David Wnendt düşünülmüş ilk başta. Ancak yapımcı daha sonra kararını Fatih Akın’dan yana kılmış.

Dağıtıcı firma Studiocanal tarafından Almanya’daki gösterim tarihi 15 Eylül 2016 olarak duyurulan filmin oyuncu kadrosunda Anand Batbileg, Tristan Göbel ve Nicole Mercedes Müller yer alıyor.

Filmin fragmanını aşağıda bulabilirsiniz.

 

Kaynak: Haber Cineeuropa’nın haberi baz alınarak Yelda Azer tarafından derlenmiştir.

Diğer Yazılar: FikriSinema
KAZABLANKA REPLİKLER
-Sana iki kelimelik, sonunu bilmediğim bir hikaye anlatayım mı? -Evet. -Seni Seviyorum.
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir