60. ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ İPTAL EDİLDİ!

Nejla Demirci imzalı “Kanun Hükmü” belgeselinin festival programından çıkarılmasından sonra büyüyen tartışmada 60. yaşını kutlayacak olan Antalya Altın Portakal Film Festivali iptal edildi!

Bu kararı videolu bir paylaşımla sosyal medya hesabından duyuran Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek şunları söyledi:

“Değerli sinemaseverler, kıymetli hemşehrilerim;

Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak özüne döndürdüğümüz, yıllara meydan okumuş, Antalya’mızın ve ülkemizin en önemli markalarından biri olan ve 7-14 Ekim tarihleri arasında yapmayı planladığımız Antalya Altın Portakal Film Festivali’mizi bizim dışımızda oluşan ve oluşturulan süreç sebebiyle iptal ettiğimizi tüm sinemaseverlere üzülerek bildiriyorum. Şahsıma ve belediyemize malum film üzerinden isnat edilen suçlamaların tamamını da gerçek muhataplarına aynen iade ediyorum.

Kamuoyuna saygılarımla.”

Muhittin Böcek aynı zamanda festival direktörü Ahmet Boyacıoğlu ile sanat yönetmeni Başak Emre ve ekibinin de işine son verildiğini bildirdi.

Böcek’in “Kanun Hükmü” belgeseli için “malum film” ifadesini kullanması tepki çekti.

Bu haberin duyurulmasından sadece birkaç saat önce de Altın Portakal Film Festivali’nin jüri başkanı Demet Akbağ, görevinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Diğer Yazılar: FikriSinema
Şirinler Kayıp Köy Fragman
https://www.youtube.com/watch?v=xK21pB6CUF0
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir