5 DALDA OSCAR ADAYI OLAN “HOLDOVERS” 8 MART’TA SİNEMALARDA!

En İyi Film, En İyi Özgün Senaryo, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ve En İyi Kurgu kategorilerinde Oscar’a aday gösterilen HOLDOVERS (GERİDE KALANLAR) 8 Mart’ta vizyona giriyor!

Yönetmenliğini Alexander Payne’in yaptığı, başrollerinde Paul Giamatti, Da’Vine Joy Randolph ve Dominic Sessa‘nın yer aldığı “The Holdovers”, ABD’nin prestijli yatılı liselerinden birinde 1970’i, 1971’e bağlayan yılbaşı tatilini okulda birlikte geçirmek zorunda kalmak huysuz öğretmen Paul, yas sürecindeki aşçı Mary ve ailevi problemlerini nasıl çözeceğini bilemeyen uçarı öğrenci Angus’ın hikâyesini anlatıyor.

Amerika’nın prestijli yatılı okullarından birinde tarih öğretmeni olan Paul Hunham’ı ne çalışma arkadaşları de öğrencileri sever. Bu nedenle 1970’i 1971’e bağlayan yılbaşı tatilinde, okulda nöbetçi öğretmen olarak kalacak kişi seçildiğinde buna kimse şaşırmaz. Paul görevi gereği okulda kalan öğrencilere nezaret etmesi gerekir, ama öğrencilerin hepsi bir yerlere kaçınca zeki ama disiplinden uzak öğrencisi Paul’le baş başa kalırlar. Onlara baş aşçı Mary de eşlik eder. Sinir bozucu bir öğretmen, yas tutan bir aşçı ve ailevi problemleri olan bir öğrenci 2 haftalık tatili birlikte geçirmek zorundadırlar.

Diğer Yazılar: FikriSinema
24. İZMİR KISA FİLM FESTİVALİ’NİN KAZANANLARI BELLİ OLDU,  EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ DENİZ UYMAZ İMZALI “EVCİL”İN
24. İzmir Kısa Film Festivali’nde ödüller Alsancak’taki tarihî Havagazı Fabrikası’nda yapılan kapanış...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir