“KILLERS OF THE FLOWER MOON” FİLMİNİN ANA AFİŞİ YAYIMLANDI!

Gerçek bir hikayeye dayanan ve Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Jesse Plemons, Lily Gladstone‘un baş rollerini paylaştığı “Killers of the Flower Moon” / “Dolunay Katilleri” filminin afişi yayımlandı.

20. yüzyılın başında petrol, bir gecede dünyanın en zengin insanları olan Osage Halkı’na servet kazandırmıştır. Bu Amerikan yerlilerinin zenginliği Osage parasını mümkün olduğunca manipüle eden, gasp eden ve çalan beyaz tüccarları, cinayete başvurmadan önce, hemen cezbetmiştir.

David Grann’in çok satan kitabına dayanan ve Ernest Burkhart (Leonardo DiCaprio) ile Mollie Kyle’ın (Lily Gladstone) umulmadık romantizmi üzerinden anlatılan “Killers of the Flower Moon” / “Dolunay Katilleri”, gerçek aşkın yolunun kelimelerle anlatılamayacak kadar korkunç ihanetle kesiştiği epik bir Western suç efsanesi. Robert De Niro ve Jesse Plemons’ın da rol aldığı “Dolunay Katilleri” filminin yönetmeni Akademi ödüllü Martin Scorsese, senaryosu ise Eric Roth ve Martin Scorsese imzalı.

“Dolunay Katilleri” filminin yapımı, Apple Studios’un yanı sıra Imperative Entertainment, Sikelia Productions ve Appian Way ile birlikte gerçekleştirildi.

Dolunay Katilleri” tüm dünyada Apple TV+’ta yayınlanmadan önce 20 Ekim’de Paramount Pictures iş birliğiyle yalnızca sinemalarda!

Yönetmen: Martin Scorsese

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Jesse Plemons, Lily Gladstone, Tantoo Cardinal, John Lithgow, Brendan Fraser, Cara Jade Myers, JaNae Collins, Jillian Dion, William Belleau, Louis Cancelmi, Tatanka Means, Michael Abbot Jr., Pat Healy, Scott Shepard, Jason Isbell, Sturgill Simpson

Yazarlar: Eric Roth, Martin Scorsese

Yapımcılar: Martin Scorsese, Dan Friedkin, Bradley Thomas, Daniel Lupi

İdari Yapımcılar: Leonardo DiCaprio, Rick Yorn, Adam Somner, Marianne Bower, Lisa Frechette, John Atwood, Shea Kammer, Niels Juul

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir