30. SAG ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Hollywood’un en prestijli ödüllerinden, Screen Actors Guild’in (Ekran Oyuncuları Birliği) dağıttığı ve bu yıl 30’uncusu düzenlenen SAG Ödülleri sahiplerini buldu; “Oppenheimer”, “Succession” ve “The Bear” törene damgasını vurdu.

Oscar’dan önceki son ödül töreni olan SAG Ödülleri’nde “Oppenheimer”, “Succession” ve “The Bear” gecenin öne çıkan yapımları oldu. Sinema ve dizi kategorilerinde yılın en iyi yapımlarının ve oyuncularının ödüllendirildiği tören ilk kez Netflix’te canlı yayınlandı.

Oscar’dan önceki son tören olan SAG töreninde Emily Blunt, Danielle Brooks, Jessica Chastain, Robert Downey Jr., America Ferrera Brendan Fraser gibi isimler sunuculuk yaptı.

Breaking Bad kadrosu, dizinin sona ermesinin üzerinden 10 ve El Camino: A Breaking Bad Filmi’nin vizyona girmesinden neredeyse 5 yıl sonra 2024 SAG Ödülleri’nde yeniden bir araya geldi.

Bob Odenkirk, RJ Mitte, Anna Gunn, Bryan Cranston, Aaron Paul, Jonathan Banks, Betsy Brandt ve Dean Norris, dizinin 2014’te son sezonuyla kazandığı ‘Drama dalında en iyi dizi’ ödülünü sunmak için sahneye çıktı. Succession son sezonuyla ödülü kazandı.

Oppenheimer, gecenin galibi olarak en iyi sinema yapımı ödülünü alırken Cillian Murphy ve Robert Downey Jr. ise en iyi oyunculuk ödülünü aldı. Gecenin diğer önde gelen isimleriyse ‘The Holdovers’ın yıldızı Da’Vine Joy Randolph ve ‘Killers of the Flower Moon’un yıldızı Lily Gladstone’du.

Ödül kazanan isimler şöyle:

SİNEMA

En iyi erkek oyuncu: Cillian Murphy- Oppenheimer

En iyi yardımcı erkek oyuncu:  Robert Downey Jr.- Oppenheimer

En iyi kadın oyuncu: Lily Gladstone- Killers of the Flower Moon

En iyi yardımcı kadın oyuncu: Da’Vine Joy Randolph- The Holdovers

DİZİ

Drama dalında en iyi dizi: Succession

Drama dalında en iyi komedi: The Bear

Drama dalında en iyi erkek oyuncu: Pedro Pascal- The Last of Us

Komedi dalında en iyi erkek oyuncu: Jeremy Allen White- The Bear

Komedi dalında en iyi kadın oyuncu: Ayo Edebiri- The Bear

Drama dalında en iyi kadın oyuncu: Elizabeth Debicki- The Crown

Mini dizide en iyi erkek oyuncu: Steven Yeun- Beef

Mini dizide en iyi kadın oyuncu: Ali Wong- Beef

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir