18. İŞÇİ FİLMLERİ FESTİVALİ, 22-23-24 ARALIK’TA ARTVİN’DE

18’incisi düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, Artvin/Hopa’da 22-23-24 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek.

Festival açılışı ve galası 22 Aralık Cuma saat 18.00’de Hopa Ticaret Odası Atatürk Konferans Salonu’nda yapılacak. Açılışta kokteyl ve keman resitali olacak. Uluslararası festivallerde 4 dalda ödül alan yönetmen İffet Eren Boz’un “Turna Misali” isimli filminin gösterimi yapılacak. Ardından oyuncu Necmettin Çobanoğlu ve yönetmen İffet Eren Boz ile söyleşi olacak.

23 Aralık Cumartesi günü Hopa Ticaret Odası Atatürk Konferans Salonu’nda memleketine atanan öğretmen Edip’in, atandığı köyü bulma hikayesinin anlatıldığı “Adres” isimli kısa filmi; emekli devlet memuru ev yapma hayali ve oğlu ile ilişkisinin anlatıldığı “Ümitli Karanlık Yolculuk” kısa filmi izlenecek. Sonrasında müzik ve şiir dinletisi olacak. Ardından 15-16 Haziran işçi direnişlerinin anlatıldığı “İşçilerin Haziranı” belgesel gösterimi yapılacak.

Festivalin üçüncü günü 24 Aralık Pazar ise Erdal Eren Gedik Okuma Salonu’nda ve Kemalpaşa Halkevi’nde tarım işçilerinin yaşadığı bölgede birbirleri ile olan ilişkilerin anlatıldığı “Karıncanın Ayak İzleri” isimli kısa film ile deprem bölgesinde yaşanılanların anlatıldığı “Ötekilerin Dayanışması” belgesel gösterimi yapılacak.

Diğer Yazılar: FikriSinema
89. Oscar Adayları Açıklandı
26 Şubat’ta gerçekleşecek olan 89. Akademi Ödülleri töreninde yarışacak adaylar belli oldu. Damien...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir