MARTIN SCORSESE’NİN BİR SONRAKİ FİLMİNDE YİNE DICAPRIO VAR

Killers of the Flower Moon (Dolunay Katilleri) filmi bu cuma vizyona girecek olan Martin Scorsese, bir sonraki filminin The Wager adlı romandan uyarlanacağını açıkladı.

Usta yönetmen Scorsese, David Grann’ın “The Wager” romanından uyarlanacak bu filmde yine Leonardo DiCaprio ile çalışacak.

Kitabın yazarı ve aynı zamanda Killers of the Flower Moon’u da kaleme alan David Grann, geçtiğimiz Ağustos ayında Scorsese’nin planları hakkında bazı bilgiler aktarmıştı.

Kitapta, 1740’ların başında Brezilya’ya derme çatma bir tekneyle gelen 30 kişilik bir grubun tarihsel hikâyesi anlatılıyor. Bu 30 adam İspanya ile yapılan savaş sırasında gizli bir görev için İngiltere’den ayrılan Wager isimli İngiliz donanma gemisinin mürettebatıydı. Wager içi hazine dolu bir İspanyol savaş gemisini kovalarken Patagonya kıyılarındaki ıssız bir adada karaya oturmuştu. Adadaki zorlu koşullara ve açlığa dayanarak hayatta kalmaları onları kahraman yapmıştı. Ancak altı ay sonra, ilkinden bile daha köhne bir başka tekne Şili kıyılarına vurdu. Bu teknede sadece üç kazazede vardı ve çok farklı bir hikaye anlatıyorlardı: Brezilya’da karaya vuran otuz denizci kahraman değildi – onlar aslında isyancılardı.

Leonardo DiCaprio’nun Apple Original Films ortaklığı ile çekilecek olan The Wager’da hangi rolü üstleneceği şimdilik bilinmese de  filmin çekimlerine 2024 yılı içerisinde başlanılması bekleniyor.

Diğer Yazılar: FikriSinema
NEIL PATRICK HARRIS’IN ÖDÜL TÖRENİ PERFORMANSLARI
87. Akademi Ödülleri 22 Şubat Pazar gecesi sahiplerini buluyor. Ekim ayında açıklandığı...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir