KOCAELİ FİLM FESTİVALİ’NDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla gerçekleşen ve festival direktörlüğünü Azer Şelte’nin üstlendiği 2. Kocaeli Film Festivali’nin ödül töreni, Kocaeli Şehir Tiyatroları Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Basın sponsorlarından biri olduğumuz festivalin ödül töreninde Sinema Emek Ödülü Nazlı Tosunoğlu ve Bülent Emin Yarar’a takdim edilirken, Sanat Emek Ödülü Aydın Sigalı’ya, Yaşam Boyu Onur Ödülleri Ayşe Kökçü ve Gökhan Mete’ye verildi. 

Festivalde Dört Kategoride Ödül Kazanan İsimler İse Şöyle:

Türkiye’de bir ilk olarak Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin oylarıyla seçilen En İyi Öğrenci Filmi: Can Baran‘ın yönettiği Apartman Boşluğu,

En İyi Belgesel Film: Önder Esmer‘in yönettiği Aşk, Ateş ve Anarşi Günleri: Türk Sinemateki ve Onat Kutlar ve Fırat Özeler‘in yönettiği Kavur,

En iyi Animasyon Film: Selçuk Ören‘in yönetmeni olduğu Labirent,

En İyi Kısa Film: Ali Rıza Bayazıt‘ın yönetmenliğini üstlendiği Teamül filmi oldu.

Kısa Film dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü “Gözlerin” filmiyle Güliz Gençoğlu, En İyi Erkek Oyuncu ödülünü yine “Gözlerin” filmiyle Ahmet Kaynak kazandı.

Uzun Metraj Yılın En iyi Kadın Oyuncu ödülünü  Gönül filmiyle Hazar Ergüçlü, En İyi Erkek Oyuncu ödülünü ise Sen, Ben, Lenin filmiyle Barış Falay kazandı.

Film festivali programları, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi ve farklı gösterim yerlerindeki etkinliklerle 9 Kasım’a kadar devam edecek.

Diğer Yazılar: FikriSinema
CANNES FİLM FESTİVALİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
67. Cannes Film Festivali‘nde ödüller sahiplerini buldu. Her filmiyle Cannes‘dan ödülle dönmeyi...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir