Kapı Filmi Vizyon İçin Geri Sayımda

Başrollerinde Kadir İnanır, Vahide Perçin, Timur Acar ve Aybüke Pusat’ı bir araya getiren “Kapı” filmi, Erdal Beşikçioğlu, Menderes Samancılar ve Şerif Erol’un da konuk oyuncu olarak yer aldığı güçlü kadrosuyla sinemalarda seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Yönetmenliğini Nihat Durak’ın üstlendiği “Kapı”, Süryani bir ailenin yüreklere dokunan, sımsıcak bir insan hikâyesi…

Senaryosunu Filiz Üstün Durak’ın kaleme aldığı “Kapı” filminin yönetmen koltuğunda deneyimli isim Nihat Durak oturuyor. Başrollerini Kadir İnanır, Vahide Perçin, Timur Acar ve Aybüke Pusat’ın paylaştığı filmde Erdal Beşikçioğlu, Menderes Samancılar ve Şerif Erol da konuk oyuncu olarak rol alıyor. Oyuncu kadrosunda ayrıca Sermet Yeşil, Nilay Erdönmez, Özgün Çoban ve Reyhan Özdilek’in yer aldığı “Kapı”nın çekimleri Mardin, Konya, Kayseri, İstanbul ve Berlin’de gerçekleştirildi.

Yakup ve Şemsa üç çocukları ve torunlarıyla birlikte Berlin’de yaşayan Süryani bir ailedir. Yirmi beş yıl önce Mardin’den Berlin’e göç etmişlerdir. Yeni hayatlarının mutlu bir gününde Mardin’den bir telefon gelir. Bu sarsıcı telefon, yirmi beş yıl önce kaybettikleri oğulları Mikhael ile ilgilidir ve ailenin tüm acıları tazelenir. Yakup ve Şemsa onları yalnız bırakmak istemeyen torunları Nardin ile birlikte Mardin’e giderler. Bu seyahat hepsinin kişisel yolculuklarının da başlangıcı olacaktır.

Görüntü yönetmenliğini Eyüp Boz’un, kurgusunu Akın Denizli’nin yaptığı, müziklerini Güldiyar Tanrıdağlı’nın hazırladığı Durak Film yapımı “Kapı”nın yapımcıları ise Önder Köse ve Filiz Üstün Durak.

Dağıtımcılığını CJ Entertainment Turkey’nin üstlendiği “Kapı”, 14 Aralık 2018’de vizyona girecek.

Diğer Yazılar: FikriSinema
SELÇUK AYDEMİR VE AHMET KURAL, “EFSANE” FİLMİNDE TEKRAR BİR ARADA
İşler Güçler, Kardeş Payı, Çalgı Çengi, Düğün Dernek ve Ailecek Şaşkınız gibi...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir