ÇAĞDAŞ İTALYAN SİNEMASININ EN YENİ VE DİKKAT ÇEKEN YAPIMLARI İSTANBUL’DA!

İstanbul İtalyan Kültür Merkezi tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenen “İtalyan Sinemasıyla Buluşma”, çağdaş İtalyan sinemasının en yeni ve dikkat çeken yapımlarını 27 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında İstanbul’a getiriyor!

İtalya’nın son dönem sinemasına ışık tutarak, dünya festivallerine damga vuran ve büyük beğeni toplayan filmleri izleme fırsatı sunan seçkide bu yıl toplam sekiz yapımın Türkiye prömiyeri gerçekleşecek. 14. İtalyan Sinemasıyla Buluşma, 27 Kasım Pazartesi akşamı saat 20.00’de Beyoğlu’nda bulunan İtalyan Kültür Merkezi’nin Tiyatro Salonu’nda İtalya’nın Oscar adayı, Matteo Garrone imzalı “Kaptan Benim” filminin gösterimiyle başlayacak.

“Kaptan Benim” filminden

Seçki kapsamında İstanbullu sinemaseverler ayrıca Enrico Maria Artale’nin “Cennet”, Ginevra Elkann’ın “Sana Söylemiştim”, Edoardo De Angelis’in “Komutan”, Alain Parroni’nin “Sonsuz Pazar”, Simone Massi’nin “Hiçbir Yerde”, Giorgio Diritti’nin “Lubo”  vePaola Cortellesi’nin “Hâlâ Umut Var” adlı filmlerini İtalyan Kültür Merkezi’nde ve Sinematek/Sinema Evi Kadıköy’de izleme imkânı bulacaklar. 

“İTALYAN SİNEMASIYLA BULUŞMA”

Tarih:   27 Kasım – 3 Aralık

Yer:      İtalyan Kültür Merkezi ve Sinematek/Sinema Evi Kadıköy

Diğer Yazılar: FikriSinema
KELEBEK REPLİKLER
Derler ki ; ”  Burada bir kelebek kanat çırpsa, Atlantik’te fırtınaya sebep...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir