BEYOĞLU SİNEMASI’NDA ÜLKE SİNEMASI KUŞAĞI BAŞLIYOR, İLK KONUK UKRAYNA

İstiklal Caddesi’nin simge mekânlarından Beyoğlu Sineması’nda “Ülke Sineması Kuşağı” başlıyor! İBB Miras’ın titiz restorasyonuyla şehre kazandırılan ve İBB Kültür’ün hazırladığı programlarla sinemaseverlerle buluşan Beyoğlu Sineması’nın ilk konuğu Ukrayna.

17-22 Aralık tarihlerinde Ukrayna Konsolosluğu’nun destekleriyle düzenlenecek “Ülke Sineması: Ukrayna”da, Sundance Film Festivali Dünya Sineması Dramatik Yarışma bölümünde En İyi Yönetmen ödülünü alan Türkiye ortak yapımı “Klondike” filmi de gösterilecek. “Unutulmuş Ataların Gölgeleri”, “Zakhar Berkut”, “Nöbetçi Kulesi” ve “1944. Kırım. Sürgünlük” programda yer alan diğer filmler…

“Ülke Sineması: Ukrayna” kapsamında çağdaş uzun metrajlı filmlerin yanısıra Ukrayna sinema klasiği retrospektifi olarak Serhiy Paradzhanov‘un “Unutulmuş Ataların Gölgeleri” sinema takipçileriyle buluşacak. Bağımsız filmlerden kitle kültürü filmlerine kadar geniş bir film yelpazesine sahip çağdaş Ukrayna sineması; kahraman ve temalarının geniş çeşidi sayesinde dünyanın her bir köşesinde yankı uyandırıyor. 17-22 Aralık tarihlerinde Beyoğlu Sineması’nda gerçekleşecek “Ukrayna Sinema Günleri”nin ücretsiz biletleri İstanbul Senin uygulamasından temin edilebilir.

PROGRAM


17 Aralık Pazar
Saat: 16.00 Nöbetçi Kulesi (İngilizce altyazılı)


19 Aralık Salı
Saat: 16.00 Unutulmuş Ataların Gölgeleri (Türkçe altyazılı)


20 Aralık Çarşamba,
Saat: 16.00 Zakhar Berkut (İngilizce)
Saat: 20.00 Klondike (Türkçe altyazılı)


22 Aralık, Cuma
Saat: 16.00 1944. Kırım. Sürgünlük (İngilizce altyazılı)

Diğer Yazılar: FikriSinema
 “CEM KARACA’NIN GÖZYAŞLARI” SETİNDEN İLK FOTOĞRAFLAR PAYLAŞILDI!
Yüksel Aksu‘nun yönetmen koltuğunda oturduğu “Cem Karaca’nın Gözyaşları” filmi geçtiğimiz Eylül ayında...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir