AVRUPA FİLM AYI, TÜRKİYE’DE BU YIL KUNDURA SİNEMA’DA KUTLANIYOR

Avrupa Film Akademisi’nin Avrupa’nın film ve ödül sezonunu duyurduğu ve Avrupa sinemasının çeşitliliğini kutladığı Avrupa Film Ayı, Türkiye’de bu yıl 11 – 26 Kasım arasında Kundura Sinema’da kutlanıyor.

1 Kasım’da başlayacak ve 9 Aralık’a dek 70 şehirde Avrupa sineması üzerine özel programlar, etkinlikler ve retrospektifler sunacak etkinlik, Kundura Sinema’da Fransız sinemasından klasiklerle canlanacak. Varda, Resnais ve Godard’ı buluşturan özel bir seçkiyi, restore edilmiş kopyalarıyla İstanbullu seyirciyle buluşturacak Avrupa Film Ayı, sizi Fransız sinemasının büyüsünü hatırlamaya ve kutlamaya çağırıyor.


Avrupa Film Ayı: Avrupa Film Akademisi’nin Europa Cinemas ortaklığında düzenlediği ve dört hafta boyunca Avrupa sinemasının çeşitliliğinin kutlandığı etkinlik, İstanbul’dan Atina’ya, Lizbon’dan Bükreş’e kadar 70’ten fazla şehirdeki öncü sinemalarda gerçekleşiyor. Ağdaki her sinemanın, tek tip bir katalog yerine, kendi uzmanlıklarına ve kürasyon politikalarına göre şekillenen benzersiz bir programla dahil olduğu bu etkinlik, 9 Aralık’ta Berlin’de düzenlenecek 36. Avrupa Film Ödülleri’nde doruğa ulaşacak. Tören, LUX İzleyici Ödülü adaylarının duyurulmasını, kazananın oylanmasını içeriyor. 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir