86. Akademi Ödülleri Adayları Açıklandı

86. Akademi Ödülleri adayları açıklandı!
Kategorilere göre adaylar şu şekilde;

En İyi Film

American Hustle
Captain Phillips
Dallas Buyers Club
Gravity
Her
Nebraska
Philomena
12 Years A Slave
The Wolf of Wall Street

En İyi Erkek Oyuncu

Christian Bale (American Hustle)
Bruce Dern (Nebraska)
Leonardo DiCaprio (The Wolf Of Wall Street)
Chiwetel Ejiofor (12 Years A Slave)
Matthew McConaughey (Dallas Buyers Club)

En İyi Kadın Oyuncu

Amy Adams (American Hustle)
Cate Blanchett (Blue Jasmine)
Sandra Bullock (Gravity)
Judi Dench (Philomena)
Merly Streep (August: Osage County)

En İyi Yönetmen

David O. Russell (American Hustle)
Alfonso Cuaron (Gravity)
Alexander Payne (Nebraska)
Steve Mcqueen (12 Years A Slave)
Martin Scorsese (The Wolf Of Wall Street)

En İyi Orjinal Senaryo

American Hustle
Blue Jasmine
Dallas Buyers Club
Her
Nebraska

En İyi Uyarlama Senaryo

Before Midnight
Captain Phillips
Philomena
12 Years A Slave
The Wolf Of Wall Street

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Barkhad Abdi (Captain Phillips)
Bradley Cooper (American Hustle)
Michael Fassbender (12 Years A Slave)
Jonah Hill (The Wolf Of Wall Street)
Jared Leto (Dallas Buyers Club)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:

Sally Hawkins (Blue Jasmine)
Jennifer Lawrence (American Hustle)
Lupita Nyong’o (12 Years A Slave)
Julia Roberts (August: Osage County)
June Squibb (Nebraska)

En İyi Yabancı Film

The Broken Circle Breakdown
The Great Beauty
The Hunt
The Missing Picture
Omar

En İyi Animasyon

The Croods
Despicable Me 2
Ernest & Celestine
Frozen
The Wind Rises

En İyi Görüntü Yönetimi

The Grandmaster (Philippe Le Sourd)
Gravity (Emmanuel Lubezki)
Inside Llewyn Davis (Bruno Delbonnel)
Nebraska (Phedon Papamichael)
Prisoners (Roger A. Deakins)

En İyi Kurgu

All Is Lost (Steve Boeddeker and Richard Hymns)
Captain Phillips (Oliver Tarney)
Gravity (Glenn Freemantle)
The Hobbit: The Desolation of Smaug (Brent Burge)
Lone Survivor (Wylie Stateman)

En iyi Belgesel

The Act Of Killing
Cutie And The Boxer
Dirty Wars
The Square
20 Feet From Stardom

En İyi Kısa Belgesel

CaveDigger (Jeffrey Karoff)
Facing Fear (Jason Cohen)
Karama Has No Walls (Sara Ishaq)
The Lady in Number 6: Music Saved My Life (Malcolm Clarke ve Nicholas Reed)
Prison Terminal: Last Days of Private Jack Hall (Edgar Barens)

En İyi Orjinal Şarkı

Alone Yet Not Alone (Alone Yet Not Alone)
Happy (Despicable Me 2)
Let It Go (Frozen)
The Moon Song (Her)
Ordinary Love (Mandela: Long Walk to Freedom)

En İyi Müzik

The Book Thief (John Williams)
Gravity (Steven Price)
Her (William Butler and Owen Pallett)
Philomena (Alexandre Desplat)
Saving Mr. Banks (Thomas Newman)

En İyi Sanat Yönetimi

American Hustle (Judy Becker and Heather Loeffler)
Gravity (Andy Nicholson, Rosie Goodwin ve Joanne Woollard)
The Great Gatsby (Catherine Martin ve Beverley Dunn)
Her (K.K. Barrett, Gene Serdena)
12 Years a Slave (Adam Stockhausen ve Alice Baker)

En İyi Kostüm

American Hustle (Michael Wilkinson)
The Grandmaster (William Chang Suk Ping)
The Great Gatsby (Catherine Martin)
The Invisible Woman (Michael O’Connor)
12 Years a Slave (Patricia Norris)

En İyi Makyaj

Dallas Buyers Club (Adruitha Lee ve Robin Mathews)
Jackass Presents: Bad Grandpa (Stephen Prouty)
The Lone Ranger (Joel Harlow ve Gloria Pasqua-Casny)

En İyi Görsel Efekt

Gravity (Tim Webber, Chris Lawrence, Dave Shirk ve Neil Corbould)
The Hobbit: The Desolation of Smaug (Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton ve Eric Reynolds)
Iron Man 3 (Christopher Townsend, Guy Williams, Erik Nash ve Dan Sudick)
The Lone Ranger (Tim Alexander, Gary Brozenich, Edson Williams ve John Frazier)
Star Trek Into Darkness (Roger Guyett, Patrick Tubach, Ben Grossmann ve Burt Dalton)

En İyi Ses Kurgusu

All is Lost (Steve Boeddeker ve Richard Hymns)
Captain Phillips (Oliver Tarney)
Gravity (Glenn Freemantle)
The Hobbit: The Desolation of Smaug (Brent Burge)
Lone Survivor (Wylie Stateman)

En İyi Ses Miksajı

Captain Phillips (Chris Burdon, Mark Taylor, Mike Prestwood Smith ve Chris Munro)
Gravity (Skip Lievsay, Niv Adiri, Christopher Benstead ve Chris Munro)
The Hobbit: The Desolation of Smaug (Christopher Boyes, Michael Hedges, Michael Semanick ve Tony Johnson)
Inside Llewyn Davis (Skip Lievsay, Greg Orloff ve Peter F. Kurland)
Lone Survivor (Andy Koyama, Beau Borders ve David Brownlow)

En İyi Kısa Film (Animasyon)

Feral (Daniel Sousa ve Dan Golden)
Get a Horse (Lauren MacMullan ve Dorothy McKim)
Mr. Hublot (Laurent Witz ve Alexandre Espigares)
Possessions (Shuhei Morita)
Room on the Broom (Max Lang ve Jan Lachaue)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.