81. VENEDİK FİLM FESTİVALİ’NİN ULUSLARARASI JÜRİ BAŞKANI ISABELLE HUPPERT!

Isabelle Huppert, 28 Ağustos – 7 Eylül 2024 tarihleri ​​arasında düzenlenecek olan 81. Venedik Uluslararası Film Festivali ana yarışmasının jüri başkanı olarak seçildi.

Karar, Venedik Film Festivali direktörü Alberto Barbera‘nın tavsiyesini onaylayan Venedik Bienali’nin ana kuruluşunun Yönetim Kurulu tarafından alındı.

Isabelle Huppert, bu teklifi kabul ederken şunları dile getirdi: “Festival ile benim aramda uzun ve güzel bir tarih var. Ayrıcalıklı bir seyirci olmak benim için bir onurdur. Sinema her zamankinden daha fazla bir vaattir. zevklerimiz ve fikirlerimizin farklılıklarında birleşen kaçma, bozma, şaşırtma ve dünyaya iyi bakma vaadi.”

Huppert, Story of Women (1988) ve La Cérémonie” (1995) ile iki kez En İyi Kadın Oyuncu dalında Coppa Volpi kazanmış; 2005 yılında Patrice Chéreau‘nun “Gabrielle” filmindeki rolü nedeniyle Özel Altın Aslan ile onurlandırılmıştı.

Venedik jürisi, En İyi Film dalında Altın Aslan, Gümüş Aslan Büyük Jüri Ödülü, En İyi Yönetmen dalında Gümüş Aslan, En İyi Erkek Oyuncu dalında Coppa Volpi, En İyi Kadın Oyuncu dalında Coppa Volpi, En İyi Senaryo Ödülü, Jüri Özel Ödülü ve En İyi Marcello Mastroianni Ödülü’nü veriyor.

.

Diğer Yazılar: FikriSinema
34. ANKARA FİLM FESTİVALİ’NİN ULUSAL YARIŞMA FİLMLERİ BELLİ OLDU
34. Ankara Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yarışacak dokuz (9)...
Devamını Okuyun
Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir