İstanbul Film Festivali Film Listesi

34. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ FİLM LİSTESİ

THE 34th ISTANBUL FILM FESTIVAL FILM LIST

 

ULUSLARARASI YARIŞMA / INTERNATIONAL COMPETITION (12 FİLM / 12 FILMS)

  • Gerçeklik / Réalité / Reality / Quentin Dupieux / Fransa-Belçika
  • Neden Tarkovski Olamıyorum / Why Can’t I Be Tarkovsky / Murat Düzgünoğlu
  • Altın Çağ / Huang jin shi dai / The Golden Era / Ann Hui / Çin-Hong Kong
  • Vahşi Yaşam / Vie Sauvage / Wild Life / Cédric Kahn / Belçika-Fransa
  • Taşa Yazılmış Hatıralar / Bîranînen li ser kevirî / Memories On Stone / Shawkat Amin Korki / Almanya-Irak
  • Itsi Bitsi / Ole Christian Madsen / Danimarka
  • Star / Zvezda / Star / Anna Melikyan / Rusya
  • Kara Ruhlar / Anime Nere / Black Souls / Francesco Munzi / İtalya-Fransa
  • Yüzündeki Sır / Phoenix / Christian Petzold / Almanya
  • Bana Bak Philip / Listen Up Philip / Alex Ross Perry / ABD
  • Çılgın Kalabalıktan Uzak / Far From The Madding Crowd / Thomas Vinterberg / ABD-İngiltere
  • Fanusta Yaşayanlar / Vonarstræti / Life in a Fishbowl / Baldvin Zophoniasson / İzlanda-Finlandiya-İsveç-Çek Cumhuriyeti

 

SİNEMADA İNSAN HAKLARI YARIŞMASI / HUMAN RIGHTS IN CINEMA COMPETITION (10 FİLM / 10 FILMS)

  • Enayi / Durak / The Fool / Yury Bykov / Rusya
  • Umut / Hope / Boris Lojkine / Fransa
  • Küçük Bir Aşk Hikayesi / Chand metre moka’ab eshgh / A Few Cubic Meters of Love / Jamshid Mahmoudi / Afganistan
  • Annemin Şarkısı / Klama Dayîka Min / Song of My Mother / Erol Mintaş / Türkiye-Fransa-Almanya
  • Bugün / Emrouz / Today / Reza Mirkarimi / İran
  • Ülkesiz Şarkılar / No Land’s Song / Ayat Najafi / Almanya-Fransa-İran
  • Kaplanlar / Tigers / Danis Tanovic / Hindistan-Fransa
  • Atlantik / Atlantic. / Jan-Willem van Ewijk / Lüksemburg-Almanya-Belçika-Hollanda-Fas
  • Baba Beni Yakalasana / Catch Me Daddy / Daniel Wolfe / İngiltere
  • Krala Mektup / Brev til Kongen / Letter to the King / Hisham Zaman / Norveç-Birleşik Arap Emirlikleri

 

YARIŞMA DIŞI / OUT OF COMPETITION (1 FİLM / 1 FILM )

  • Hırsızın Gözleri / Eyes of a Thief / Najwa Najjar / Filistin

 

TÜRKİYE SİNEMASI 2014-2015 / TURKISH CINEMA 2014-2015

 

ULUSAL YARIŞMA / NATIONAL COMPETITION (11 FİLM / 11 FILMS )

  • Limonata / Lemonade / Ali Atay
  • Eksik / Lack / Barış Atay
  • Nefesim Kesilene Kadar / Until I Lose My Breath / Emine Emel Balcı
  • Kümes / The Coop / Ufuk Bayraktar
  • Misafir / The Visitor / Mehmet Eryılmaz
  • Yeni Dünya / The New World / Caner Erzincan
  • Saklı / Secret / Selim Evci
  • Kar Korsanları / Snow Pirates / Faruk Hacıhafızoğlu
  • Hasret / Yearning / Ben Hopkins
  • Sarmaşık / Ivy / Tolga Karaçelik
  • Gece / Night / Erden Kıral

 

YARIŞMA DIŞI / OUT OF COMPETITION (2 FİLM / 2 FILMS)

  • Kuzey / Bakur / The North / Çayan Demirel & Ertuğrul Mavioğlu
  • Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku / But Müzeyyen, That’s The Deepest Desire / Çiğdem Vitrinel

 

YENİ TÜRKİYE SİNEMASI / NEW TURKISH CINEMA (6 FİLM / 6 FILMS )

  • Rimolar ve Zimolar Kasabada Barış / Rimo and Zimo Peace In Town / Nermin Er & İsmet Kurtuluş
  • Muna / Serdar Gözelekli
  • Beni Sen Anlat / You Tell About Me / Mahur Özmen
  • Çekmeköy Underground / Aysim Türkmen
  • Ve Panayır Köyden Gider / And The Circus Leaves Town / Mete Sözer
  • İçimdeki Balık / The Fish In Me / Ertan Velimatti Alagöz / Türkiye-Avustralya-Yunanistan

 

 

ULUSAL BELGESEL YARIŞMASI / NATIONAL DOCUMENTARY COMPETITION (13 FİLM / 13 FILMS)

  • Çırılçıplak / Şilfîtazî / Naked / Zekeriya Aydoğan
  • Gavur Mahallesi / Giaour Neigbourhood / Yusuf Kenan Beysülen
  • Trans* BUT / Trans* BUT – Fragments of Identity / Maria Binder
  • Komşu Komşu! Huuu! / Hey Neighbour! / Bingöl Elmas
  • Genç Pehlivanlar / Young Wrestlers / Mete Gümürhan
  • Haziran Yangını / June Fire / Gürkan Hacır
  • Soluk / Sigh / Metin Kaya
  • Koloni / Colony / Gürcan Keltek
  • Sabaha Doğru / Berroj / Before Dawn / Ömer Leventoğlu & İhsan Kaçar
  • Beyaz Çınar / Çınara sıpî / White Plane / Kazım Öz
  • İs / Smudge / Cihan Savucu & Erol Karakaya
  • Kayıp Zamanlar / Missing Times / Faysal Soysal
  • Yollara Düştük / We Hit the Road / Deniz Yeşil

HİSAR KISA FİLM SEÇKİSİ / HİSAR SHORT FILM SELECTION

 

ÖZEL GÖSTERİM / SPECIAL SCREENING (2 FİLM / 2 FILMS)

  • İdil Biret: Bir Harika Çocuğun Portresi / Idil Biret: The Portrait of a Child Prodigy / Eytan İpeker
  • Homo Politicus / Hacı Orman

 

ÖZEL GÖSTERİM: UFAK HAKİKATLER / SPECIAL SCREENING: LITTLE TRUTHS (5 FİLM / 5 FILMS)

  • Bizans Oyunu / Byzantine Game / Emre Akay
  • Şimdi Herkes / Now, Everyone / Zeynep Dadak & Merve Kayan
  • Müjdeler Var Yurdumun Toprağına Taşına, Erdi Sinemam 100 Şeref Yaşına! / We Bear Good News for Our Beloved Country, Our Cinema is Celebrating its 100th Anniversary! / Melik Saraçoğlu & Hakkı Kurtuluş
  • Bilge ve Öğrencisi: Bir Reji Asistanının Günlüğü / Bilge and her Apprentice / Belmin Söylemez
  • Mutlu Son / Happily Ever After / Erdem Tepegöz

 

ÖZEL GÖSTERİM: TÜRK KLASİKLERİ YENİDEN / SPECIAL SCREENING: TURKISH CLASSICS REVISITED (1 FİLM / 1 FILM)

  • Yılanların Öcü / Revenge of the Snakes / Metin Erksan

 

SİNEMA ONUR ÖDÜLLERİ / CINEMA HONORARY AWARDS (3 FİLM / 3 FILMS)

  • Maskeli 5ler / The Masked 5 / Yılmaz Atadeniz
  • Seyyit Han / Yılmaz Güney (Nebahat Çehre)
  • Dikkat Kan Aranıyor / Temel Gürsu (Süleyman Turan)

 

AKBANK GALALARI / AKBANK GALAS (13 FILM / 13 FILMS) 

  • Gizli Kusur / Inherent Vice / Paul Thomas Anderson / ABD
  • Tanrılarla Konuşmalar / Words with Gods / Guillermo Arriaga, Emir Kusturica, Amos Gitai, Mira Nair, Warwick Thornton, Hector Babenco, Bahman Ghobadi, Hideo Nakata, Álex de la Iglesia / Meksika
  • Saint Laurent / Bertrand Bonello / Fransa
  • A most violent year / J.C. Chandor / ABD
  • Trash / Stephen Daldry / İngiltere-Brezilya
  • Aşkın Dili / Gemma Bovery / Anne Fontaine / Fransa
  • 45 Yıl / 45 Years / Andrew Haigh / İngiltere
  • Hitler’e Suikast / Elser / 13 Minutes / Oliver Hirschbiegel / Almanya
  • Yolcu / The Homesman / Tommy Lee Jones / Fransa-ABD
  • Yeni Kız Arkadaşım / Une nouvelle amie / The New Girlfriend / François Ozon / Fransa
  • Taksi / Taxi / Jafar Panahi / İran
  • Onur / Pride / Matthew Warchus / İngiltere
  • Her Şey Güzel Olacak / Every Thing Will Be Fine / Wim Wenders / Almanya-Kanada-Fransa-İsveç-Norveç

 

USTALAR / MASTERS (11 FİLM / 11 FILMS)

  • Güzelliğin Hanedanlığı / Le règne de la beauté / An Eye for Beauty / Denys Arcand / Kanada
  • Sessiz Kalp / Stille Hjerte / Silent Heart / Bille August / Danimarka
  • Charlie’nin Ülkesi / Charlie’s Country / Rolf De Heer / Avustralya
  • Küçük Serseri / P’tit Quinquin / Li’l Quinquin / Bruno Dumont / Fransa
  • Eisenstein Meksika’da / Eisenstein in Guanajuato / Peter Greenaway / Hollanda-Meksika-Finlandiya-Belçika-Fransa
  • Ned Rifle / Hal Hartley / ABD
  • Postacının Beyaz Geceleri / Belye nochi pochtalona Alekseya Tryapitsyna / The Postman’s White Nights / Andrey Konchalovsky / Rusya
  • Başkan / The President / Mohsen Makhmalbaf / Gürcistan-Fransa-İngiltere-Almanya
  • Her Yer Yeniden Yeşerecek / Torneranno i prati / Greenery Will Bloom Again / Ermanno Olmi / İtalya
  • Haiti’de Cinayet / Meurtre à Pacot / Murder in Pacot / Raoul Peck / Haiti-Fransa-Norveç
  • Meleğin Yüzü / The Face of an Angel / Michael Winterbottom / İngiltere-İtalya-İspanya

 

DÜNYA FESTİVALLERİNDEN / FROM THE WORLD OF FESTIVALS (24 FİLM / 24 FILMS)

  • Stüdyo 54: Yönetmen Kurgusu / 54: Director’s Cut / Mark Christopher / ABD
  • Arabulucu / Negociador / Borja Cobeaga / İspanya
  • Hal ve Gidiş / Conducta / Behaviour / Ernesto Daranas Serrano / Küba
  • İyi Bir Yalan / The Good Lie / Philippe Falardeau / Kenya-Hindistan-ABD
  • Kuş İnsanlar / Bird People / Pascale Ferran / Fransa
  • Doğada Tek Başına / Mot Naturen / Out of Nature / Ole Giæver / Norveç
  • Manglehorn / David Gordon Green / ABD
  • Devlet Mafya El Ele / La Trattativa / The State-Mafia Pact / Sabina Guzzanti / İtalya
  • Savaş Kitabı / War Book / Tom Harper / İngiltere
  • Marnie Ordayken / Omoide no Marnie / When Marnie Was There / Yonebayashi Hiromasa / Japonya
  • Kanunun Kuvveti / La French / The Connection / Cédric Jimenez / Fransa
  • Bâkir Dev / Fúsi / Virgin Mountain / Dagur Kári / İzlanda
  • İntikam / The Salvation / Kristian Levring / Danimarka-İngiltere-Güney Afrika
  • Işıltılı Hayat / Le beau monde / High Society / Julie Lopes-Curval / Fransa
  • Harika Çocuk / Il giovane favoloso / Leopardi / Mario Martone / İtalya
  • Küçük Karmaşa / A Little Chaos / Alan Rickman / İngiltere
  • Bataklık / La isla mínima / Marshland / Alberto Rodríguez / İspanya
  • Özgürlük Tepesi / Ja-yu-eui eon-deok / Hill of Freedom / Hong Sang-soo / Güney Kore
  • Taşkınlar Kulübü / The Riot Club / Lone Scherfig / İngiltere
  • Victoria / Sebastian Schipper / Almanya
  • Aurora / Rodrigo Sepúlveda / Şili
  • Casanova Çeşitlemeleri / Casanova Variations / Michael Sturminger / Fransa-Avusturya-Portekiz-Almanya
  • Kızıl Amnezi / Chuang ru zhe / Red Amnesia / Wang Xiaoshuai / Çin
  • Belalı Ev / Ukkili Kamshat / The Owners / Adilkhan Yerzhanov / Kazakistan

 

YENİ BİR BAKIŞ / NEW VISIONS (15 FİLM / 15 FILMS)

  • Theeb / Naji Abu Nowar / Birleşik Arap Emirlikleri-Katar-Ürdün-İngiltere
  • Party Girl / Marie Amachoukeli, Claire Burger, Samuel Theis / Fransa
  • Ben Ölmeden Önce / Before I Disappear / Shawn Christensen / ABD-İngiltere
  • Prens / Prins / Prince / Sam De Jong / Hollanda
  • ’71 / Yann Demange / İngiltere
  • Veda Partisi / Mita Tova / The Farewell Party / Tal Granit, Sharon Maymon / İsrail-Almanya
  • Melbourne / Nima Javidi / İran
  • Aynasız / Hyena / Gerard Johnson / İngiltere
  • Hipokrat / Hippocrate / Hippocrates / Thomas Lilti / Fransa
  • Nabat / Elchin Musaoglu / Azerbaycan
  • Bela Parkı / Flugparken / Blowfly Park / Jens Östberg / İsveç
  • Güeros / Alonso Ruizpalacios / Meksika
  • Mahkeme / Court / Chaitanya Tamhane / Hindistan
  • Şeytan / Lucifer / Gust Van Den Berghe / Belçika
  • Sihirli Kız / Magical Girl / Carlos Vermut / İspanya-Fransa

 

NTV BELGESEL KUŞAĞI / DOCUMENTARY TIME WITH NTV (16 FİLM / 16 FILMS)

  • İnsana ve Savaşa Dair / Of Men and War / Laurent Bécue-Renard / Fransa-İsviçre-ABD
  • Enerji / Macht Energie / Energized / Hubert Canaval / Avusturya
  • Messi / Álex De La Iglesia / İspanya
  • Sedef Düğme / El botón de nácar / The Pearl Button / Patricio Guzmán / Şili-Fransa-İspanya
  • Seymour / Seymour: An Introduction / Ethan Hawke / ABD
  • B Filmi: Batı Berlin’de Şehvet ve Müzik / B-Movie: Lust & Sound in West-Berlin 1979-1989 / Jörg A. Hoppe, Heiko Lange, Klaus Maeck / Almanya
  • Kaydet, Ben Bir Arabım / Sajil Ana Arabi / Write Down, I Am An Arab / Ibtisam Mara’Ana Menuhin / İsrail-Filistin
  • Gönüllerin Şampiyonu / Dark Horse / Louise Osmond / İngiltere
  • Florence Anlatıyor / My Talk With Florence / Paul Poet / Avusturya
  • Citizenfour / Laura Poitras / Almanya-ABD
  • Kızıl Ordu / Red Army / Gabe Polsky / ABD-Rusya
  • Kelebeğin İzi / Athar al-Farasha / The Trace Of The Butterfly / Amal Ramsis / Mısır-Türkiye-Fransa
  • Toprağın Tuzu / The Salt of the Earth / Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders / Brezilya-İtalya-Fransa
  • Caligari’den Hitler’e / Von Caligari zu Hitler: Das deutsche Kino im Zeitalter der Massen / From Caligari to Hitler: German Cinema in the Age of the Masses / Rüdiger Suchsland / Almanya
  • Virunga / Orlando Von Einsiedel / İngiltere-Kongo
  • Ulusal Müze / National Gallery / Frederick Wiseman / Fransa-ABD-İngiltere

 

MAYINLI BÖLGE / MINED ZONE (11 FİLM / 11 FILMS)

  • / Rania Attieh, Daniel Garcia / ABD-Arjantin
  • Evvelden / Mula sa kung ano ang noon / From What is Before / Lav Diaz / Filipinler
  • Şiddet / Violencia / Violence / Jorge Forero / Kolombiya-Meksika
  • Kayıp Nehir / Lost River / Ryan Gosling / ABD
  • Ziyaret / The Visit / Michael Madsen / Danimarka-Avusturya-İrlanda-Finlandiya-Norveç
  • Sonsuza Dek / Gia Panta / Forever / Margarita Manda / Yunanistan
  • Sonsuz Hüzün / La tirisia / Perpetual Sadness / Jorge Pérez Solano / Meksika
  • Güzel Gençlik / Hermosa Juventud / Beautiful Youth / Jaime Rosales / İspanya-Fransa
  • Bodrumda / Im Keller / In The Basement / Ulrich Seidl / Avusturya
  • Burgundy Dükü / The Duke of Burgundy / Peter Strickland / İngiltere
  • Aşk Zahmetli İştir / Asha Jaoar Majhe / Labour of Love / Aditya Vikram Sengupta / Hindistan

 

ANTIDEPRESAN / ANTIDEPRESSANT (11 FİLM / 11 FILMS)

  • Hayatını Yaşa / Choone Chali Aasman / Margarita, with a Straw / Shonali Bose / Hindistan
  • Kaçış Sanatı / L’Art de la Fugue / The Easy Way Out / Brice Cauvin / Fransa
  • Küçük Bir Sorun / Short Skin / Duccio Chiarini / İtalya
  • Ghadi / Amin Dora / Lübnan
  • Hayat Altmışından Sonra / Miss Sixty / Sigrid Hoerner / Almanya
  • Hayatımın Şarkısı / La Famille Bélier / The Bélier Family / Eric Lartigau / Fransa
  • Motivasyon Sıfır / Zero Motivation / Talya Lavie / İsrail
  • Küçük Ölüm / The Little Death / Josh Lawson / Avustralya
  • Japon Nişanlım / Tokyo Fiancée / Stefan Liberski / Belçika-Fransa-Kanada
  • Altın Peşinde / El escarabajo de oro / The Gold Bug / Alejo Moguillansky, Fia-Stina Sandlund / Arjantin-İsveç-Danimarka
  • Hamileler Diyarı / Preggoland / Jacob Tierney / Kanada

 

ÇOCUK MÖNÜSÜ / KIDS’ MENU (3 FİLM / 3 FILMS)

  • Rimolar ve Zimolar Kasabada Barış / Rimo and Zimo Peace In Town / Nermin Er & İsmet Kurtuluş
  • Saçmaköy / Quatsch und die Nasenbärbande / Fiddlesticks / Veit Helmer / Almanya
  • Wiplala / Tim Oliehoek / Hollanda

 

GECEYARISI ÇILGINLIĞI / MIDNIGHT MADNESS (2 FİLM / 2 FILMS )

  • Peşimdeki Şeytan / It Follows / David Robert Mitchell / ABD
  • Ölü Kar 2: Kızıllar Ölülere Karşı / Død snø 2 / Dead Snow2: Red vs. Dead / Tommy Wirkola / Norveç-İzlanda-ABD-İngiltere

 

AİLE BAĞLARI / FAMILY TIES  (10 FİLM / 10 FILMS)

  • Villa Touma / Suha Arraf
  • Kelebek / Mariposa / Butterfly / Marco Berger / Arjantin
  • Aç Kalpler / Hungry Hearts / Saverio Costanzo / İtalya
  • Akşam Yemeği / I nostri ragazzi / The Dinner / Ivano De Matteo / İtalya
  • Son Vuruş / Le dernier coup de marteau / The Last Hammer Blow / Alix Delaporte / Fransa
  • İsrail Usulü Boşanma / Gett / Gett: The Trial of Viviane Amsalem / Ronit Elkabetz, Shlomi Elkabetz / İsrail, Almanya, Fransa
  • Dış Ses / La voz en off / Voice Over / Cristian Jimenez / Şili
  • Sırık / The Goob / Guy Myhill / İngiltere
  • Adımı Sen Koy / Kak menya zovut / Name me / Nigina Sayfullaeva / Rusya
  • Beden / Ciało / Body / Małgorzata Szumowska / Polonya

 

BALKANLAR: ATEŞİN SİNEMASI / BALKANS: CINEMA OF FLAMES (7 FİLM / 7 FILMS )

  • Ders / Urok / The Lesson / Kristina Grozeva, Petar Valchanov / Bulgaristan-Yunanistan
  • Barbarlar / Varvari / Barbarians / Ivan Ikic / Sırbistan-Karadağ-Slovenya
  • Azrail / Kosac / The Reaper / Zvonimir Juric / Hırvatistan-Slovenya
  • Amsterdam Ekspres / Amsterdam Express / Fatmir Koçi / İngiltere-Arnavutluk-Hollanda-Almanya
  • Sahipsiz Çocuk / Nicije dete / No One’s Child / Vuk Rsumovic / Sırbistan-Hırvatistan
  • Kurallar Böyle / Takva su pravila / These are the Rules / Ognjen Svilicic / Hırvatistan-Fransa-Sırbistan-Makedonya Cumhuriyeti
  • Bomba Gibi / A Blast / Syllas Tzoumerkas / Yunanistan-Almanya-Hollanda

 

LISANDRO ALONSO (5 FİLM / 5 FILMS)

  • Hayal Ülkesi / Jauja / Lisandro Alonso / Arjantin-Danimarka-Fransa-Meksika-ABD-Almanya-Hollanda
  • Liverpool / Lisandro Alonso / Arjantin-Fransa-Hollanda-Almanya-İspanya
  • Hayalet / Fantasma / Lisandro Alonso / Arjantin-Fransa-Hollanda
  • Ölüler / Los muertos / Lisandro Alonso / Arjantin-Fransa-Hollanda-İsviçre
  • Özgürlük / La libertad / Lisandro Alonso / Arjantin

 

ALMAN ANİMASYON FİLMLERİ / GERMAN ANIMATION CINEMA

 

SİNEMATEK’IN 50. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ /  50TH ANNIVERSARY OF THE TURKISH CINEMATHEQUE

  • Leopar / Il Gattopardo / The Leopard / Luchino Visconti / İtalya-Fransa

 

ANILARINA / IN MEMORIAM ( 8 FİLMS / 8 FILMS)

  • Ah! Ne Tatlı Savaş / Oh! What a Lovely War / Richard Attenborough / İngiltere (Richard Attenborough)
  • Derin Uyku / The Big Sleep / Howard Hawks / ABD (Lauren Bacall)
  • İşçinin Ölümü / Workingman’s Death / Michael Glawogger / Avusturya-Batı Almanya (Michael Glawogger)
  • Mona Lisa / Neil Jordan / İngiltere (Bob Hoskins)
  • Kim Korkar Hain Kurttan? / Who’s Afraid of Virginia Woolf? / Mike Nichols / ABD (Mike Nichols)
  • Kentin Üzerindeki Eller / Le Mani Sulla Città / Hands Over The City / Francesco Rosi / İtalya-Fransa (Francesco Rosi)
  • İyi, Kötü ve Çirkin / Il Buono, il Brutto, il Cattivo / The Good, The Bad and The Ugly / Sergio Leone / İtalya-İspanya-Almanya (Eli Wallach)
  • Can Dostum / Good Will Hunting / Gus Van Sant / ABD (Robin Williams)

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir