33. İstanbul Film Festivali Programı Açıklandı

Bu yıl 33. kez düzenlenecek olan İstanbul Film Festivali’nin programı açıklandı. İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Akbank’ın sponsorluğunda düzenlenecek olan festival 5-20 Nisan tarihleri arasında izleyicileriyle buluşacak. 200’ü aşkın filmin yanı sıra usta sinemacıların katılacağı söyleşiler, atölye çalışmaları ve sinema dersleri de sinema severlerin ilgisine sunulacak. Bu yıl Türkiye sinemasının 100. yılı olması sebebiyle hazırlanan “Bu İkiliye Dikkat” bölümü de festivalde yer alacak.

İstanbul Film Festivali 4 nisan cuma akşamı yapılacak açılış töreniyle başlayacak. Törenin ardından Philomena festivalin açılış filmi olarak gösterilecek. 19 nisan cumartesi akşamı ise Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak kapanış ve ödül töreniyle festival son bulacak. Gecede Uluslararası Yarışma’da Altın Lale Ödülü de sahibi bulacak ve bu ödülün sahibi olan film festivalin kapanış filmi olacak.

Festivalle ilgili detaylı bilgiye ve festival programına film.iksv.org adresinden ulaşabilirsiniz.

33. İstanbul Film Festivali kapsamında izleyicilerle buluşacak filmlerin listesi şöyle;

ULUSLARARASI YARIŞMA / INTERNATIONAL COMPETITION – 11 FİLM / 11 FILMS

–     Frank / Lenny Abrahamson / İngiltere-İrlanda

–     Metalci / Málmhaus / Metalhead / Ragnar Bragason / İzlanda

–     Çöldeki İzler / Tracks / John Curran / Avustralya

–     Tom Çiftlikte / Tom à la ferme / Tom at the Farm / Xavier Dolan / Kanada-Fransa

–     Ben, Kendim ve Annem / Les Garçons et Guillaume à table! / Me, Myself and Mum / Guillaume Gallienne / Fransa-Belçika

–     Taş Bebek / Papusza / Joanna Kos + Krzysztof Krauze / Polonya

–     Mutlu Yıllarımız / Anni Felici / Those Happy Years / Daniele Luchetti / İtalya-Fransa

–     Buluşma / Återträffen / The Reunion / Anna Odell / İsveç

–     Üçleme / Triptyque / Pedro Pires + Robert Lepage / Kanada

–     Violette / Martin Provost / Fransa-Belçika

–     Körlük / Blind / Eskil Vogt / Norveç

SİNEMADA İNSAN HAKLARI YARIŞMASI / HUMAN RIGHTS IN CINEMA COMPETITION

10 FİLM / 10 FILMS

–     Çul Çaput / Farsh wa ghata / Rags and Tatters / Ahmad Abdalla / Mısır

–     TransX Istanbul / Maria Binder / Almanya-Türkiye

–     Aşkım Beni Deniz Kıyısında Bekler / Habibi bistanani and il bahar / My Love Awaits Me by the Sea / Mais Darwazah / Ürdün-Almanya-Filistin-Katar

–     Düzmece Dava / Ai Weiwei the Fake Case / Andreas Johnsen / Danimarka-Çin-İngiltere

–     Sessizlerin Sesi / La voz de los silenciados / The Voice of The Voiceless / Maximón Monihan / ABD

–     Eksik Resim / L’image manquante / The Missing Picture / Rithy Panh / Kamboçya-Fransa

–     Altın Kafes / La Jaula de oro / Diego Quemada-Díez / Meksika-İspanya

–     Mandalina Bahçesi / Mandariinid / Tangerines / Zaza Urushadze / Estonya-Gürcistan

–     Adalet Peşinde / Het Vonnis / The Verdict / Jan Verheyen / Belçika

–     Sesini Duyuramayanlar Için/ For Those Who Can Tell No Tales / Jasmila Zbanic / Bosna Hersek

TÜRKİYE SİNEMASI / TURKISH CINEMA – 35 FİLM / 35 FILMS

ULUSAL YARIŞMA / NATIONAL COMPETITION – 10 FİLM / 10 FILMS

–     Silsile / Consequences / Ozan Açıktan

–     Şarkı Söyleyen Kadınlar / Singing Women / Reha Erdem

–     Sesime Gel / Come To My Voice / Hüseyin Karabey

–     Gittiler ‘Sair ve Meçhul’  / Gone ‘The Other and The Unknown’ / Kenan Korkmaz

–     Kumun Tadı / Seaburners / Melisa Önel

–     Bir Varmış Bir Yokmuş / Once Upon A Time / Kazım Öz

–     Ben O Değilim / I Am Not Him / Tayfun Pirselimoğlu

–     Deniz Seviyesi / Things I Cannot Tell / Esra Saydam & Nisan Dağ

–     Ayhan Hanım / Levent Semerci

–     İtirazım Var / Let’s Sin / Onur Ünlü

YARIŞMA DIŞI / OUT OF COMPETITION – 5 FİLM / 5 FILMS

–     Şiirin Tadı / Taste of Poetry / Savaş Baykal

–     Daire / Circle / Atıl İnaç

–     Cennetten Kovulmak / Derbuyina Ji Bihuşte / The Fall From Heaven / Ferit Karahan

–     Kusursuzlar / The Impeccables / Ramin Matin

–     Uzun Yol / Little Happiness / Nihat Seven

YENİ TÜRKİYE SİNEMASI / NEW TURKISH CINEMA – 7 FİLM / 7 FILMS

–     Körler – Jaluziler İçin / For the Blinds / Ozan Adam

–     Sivil / Civilian / Levent Çetin

–     Şafakla Dönenler / Before Sunrise / Murat Eroğlu

–     Asasız Musa / Mûsayê Bê Asa / Moses Without Rod / Aydın Orak

–     Buna Değer / Worth It / Can Oral

–     Nergis Hanım / Mrs Nergis / Görkem Sarkan

–     Ana / The Mother / Ebubekir Uygur

BELGESELLER / DOCUMENTARIES – 13 FİLM / 13 FILMS

–     Dileğim Barış Olsun / My Wish is Peace / Kıvılcım Akay

–     Saklı Dil / Hidden Language / Kenan Özer

–     Diyar / Devrim Akkaya

–     Türkiye’de Caz / Jazz in Turkey / Batu Akyol

–     33 Yıllık Direniş-Berfo Ana / 33 Years of Resistance / Veysi Altay

–     Kül Kedisi Değiliz! / Ain’t No Cinderellas! / Emel Çelebi

–     Olağan Haller / Ordinary State of Emergency / Özgür Fındık

–     O İklimde Kalırdı Acılar / Kêl / The Endless Grief / Cenk Örtülü & Zeynel Koç

–     Tepecik Hayal Okulu / A Dream School in the Steppes / Güliz Sağlam (Ahmet Uluçay kısa filmleri ile beraber gösterilecektir)

–     Negri ile İstanbul’da / İstanbul Along with Negri / Burak Serbest

–     Fırtına Emine / Storm Emine / Özay Şahin

–     Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek… / Love Will Change The Earth…/ Reyan Tuvi

–     Uzak / Distant / Ahmet Yurtkur

HİSAR KISA FİLM SEÇKİSİ / HİSAR SHORT FILM SELECTION

ÖZEL GÖSTERİM: TÜRK KLASİKLERİ YENİDEN / SPECIAL SCREENING: TURKISH CLASSICS REVISITED – 1 FİLM / 1 FILM

–     Muhsin Bey / Yavuz Turgul

 

AKBANK GALALARI / AKBANK GALAS – 9 FİLM / 9 FILMS

–     Büyük Budapeşte Oteli / The Grand Budapest Hotel / Wes Anderson / ABD-Almanya

–     Görünmeyen Kadın / The Invisible Woman / Ralph Fiennes / İngiltere

–     Umudun Peşinde / Philomena / Stephen Frears / İngiltere-ABD-Fransa (Açılış Filmi)

–     Aşk Bulmacası / Casse-tête chinois / Chinese Puzzle / Cédric Klapisch / Fransa

–     Kitap Hırsızı / The Book Thief / Brian Percival / ABD-Almanya

–     Kürklü Venüs / La Vénus à la fourrure / Venus in Fur / Roman Polanski / Fransa-Polonya

–     Sözcükler ve Resimler / Words and Pictures / Fred Schepisi / ABD

–     Düşman / Enemy / Denis Villeneuve / Kanada-İspanya

–     Tutsak / Prisoners / Denis Villeneuve / ABD

USTALAR / MASTERS – 11 FİLM / 11 FILMS

–     Şeytan Düğümü / Devil’s Knot / Atom Egoyan / ABD

–     Kıskançlık / La Jalousie / Jealousy / Philippe Garrel / Fransa

–     Sıfır Teorisi / The Zero Theorem / Terry Gilliam / İngiltere-ABD-Romanya-Fransa

–     Son Hain / Le dernier des injustes / The Last of the Unjust / Claude Lanzmann / Fransa-Avusturya

–     Köpeklerin Tarlası / Field of Dogs / Lech Majewski / Polonya

–     Diplomasi / Diplomatie / Diplomacy / Volker Schlöndorff  / Fransa-Almanya

–     Scola Fellini’yi Anlatıyor / Che strano chiamarsi Federico, Scola racconta Fellini / How Strange to be Named Federico, Scola Narrates Fellini / Ettore Scola / İtalya

–     Dışişleri / Quai D’Orsay / Bertrand Tavernier / Fransa

–     Walesa / Wałęsa. Człowiek z Nadziei. / Walesa. Man of Hope. / Andrzej Wajda / Polonya

–     İtiraf 1 / Nymphomaniac – Volume I / Lars Von Trier / Danimarka-Almanya-Fransa-Belçika-İngiltere (Özel Gösterim)

–     İtiraf 2 / Nymphomaniac – Volume II / Lars Von Trier / Danimarka-Almanya-Fransa-Belçika-İngiltere (Özel Gösterim)

DÜNYA FESTİVALLERİNDEN / FROM THE WORLD OF FESTIVALS – 20 FİLM / 20 FILMS

–     Baş Belası / Fièvres / Hicham Ayouch / Fas-Fransa

–     Beyaz Gölge / White Shadow / Noaz Deshe / Tanzanya-Almanya-İtalya

–     Yaza Veda / Hotori no sakuko / Au revoir l’été / Koji Fukada / Japonya

–     Kefaret / Redemption / Miguel Gomes / Portekiz-Almanya-Fransa-İtalya (Yönetmenin,Tüm Varlıkların İlahisi / Cântico Das Criaturas + 31 + Noel Hediyeleri / Inventário De Natal + Bu Arada / Entretanto adlı kısalarıyla beraber gösterilecektir)

–     Yüksek Risk / Starred Up / David Mackenzie / İngiltere

–     Vurgun / iNumber Number / Donovan Marsh / Güney Afrika

–     İnfaz / Calvary / John Michael McDonagh / İrlanda-İngiltere

–     Eylül / September / Penny Panayotopoulou / Yunanistan-Almanya

–     Durgun Hayat / Still Life / Uberto Pasolini / İngiltere-İtalya

–     Ida / Pawel Pawlikowski / Polonya-Danimarka

–     3 Oyunculuk Egzersizi / Trois exercices d’interprétation / Three Interpretation Exercises / Cristi Puiu /
Romanya-Fransa

–     Elyazmaları Yanmaz / Dast-Neveshtehaa Nemisoosand / Manuscripts Don’t Burn / Mohammad Rasoulof / Iran

–     Minik Ayaklar / Little Feet / Alexandre Rockwell / ABD

–     Tatlı Biber Diyarım / My Sweet Pepper Land / Hiner Saleem / Fransa-Almanya

–     Avludaki Fısıltılar / Dans la cour / In the Courtryard / Pierre Salvadori / Fransa

–     Öncü / Pionér / Pioneer / Erik Skjoldbjærg / Norveç-Almanya-İsveç-Fransa-Finlandiya

–     İçimizdeki Düşman / O ehthros mou / The Enemy Within / Yorgos Tsemberopoulos / Yunanistan

–     İnce Buz, Kara Kömür / Bai ri yan huo / Black Coal, Thin Ice / Diao Yinan / Hong Kong-Çin

–     Ningen / Çağla Zencirci + Guillaume Giovanetti / Japonya-Türkiye-Fransa

–     Nükleer Santral / Grand Central / Rebecca Zlotowski / Fransa-Avusturya

YENİ BİR BAKIŞ / NEW VISIONS – 15 FİLM / 15 FILMS

–     Betlehem / Bethlehem / Yuval Adler / İsrail-Belçika-Almanya

–     Komiser / Mayor / The Major / Yury Bykov / Rusya

–     Paralel Evren / Coherence / James Ward Byrkit / ABD

–     Kurt Kapıda / O lobo atrás da porta / Wolf at the Door / Fernando Coimbra / Brezilya

–     Her Şey Onun Iyiliği Için / Tots volem el millor per a ella / We all want what’s best for her / Mar Coll / İspanya

–     Betondaki Çatlaklar / Cracks in the Concrete / Risse Im Beton / Umut Dag / Avusturya

–     Sinirlenmeyeceğim! / Asabani Nistam! / I’m Not Angry / Reza Dormishian / İran

–     Salvo / Fabio Grassadonia + Antonio Piazza / İtalya-Fransa

–     Japon Köpeği / Câinele Japonez / The Japanese Dog / Tudor Cristian Jurgiu / Romanya

–     Her Şey Olacağına Varır / Las cosas como son / Things the Way They Are / Fernando Lavanderos Montero / Şili

–     Zar Oyunu / Liar’s Dice / Geethu Mohandas / Hindistan

–     Medealar / Medeas / Andrea Pallaoro / ABD

–     Muhteşem Kedibalığı / Los insólitos peces gato / The Amazing Cat Fish / Claudia Sainte-Luce / Meksika

–     Yalnız Hayaletin Öyküsü / Qissa: The Tale of a Lonely Ghost / Anup Singh / Almanya-Fransa-Hindistan-Hollanda

–     Dilsiz / El Mudo / The Mute / Daniel Vega + Diego Vega / Peru-Fransa-Meksika

NTV BELGESEL KUŞAĞI / DOCUMENTARY TIME WITH NTV – 18 FİLM / 18 FILMS

–     Gökyüzüne Teğet / Grazing The Sky / Horacio Alcala / Meksika-Portekiz-İspanya

–     Evrenin Hâkimi / Master of the Universe / Marc Bauder / Almanya-Avusturya

–     Babil Okulu / La Cour de Babel / School of Babel / Julie Bertuccelli / Fransa

–     Pussy Putin’e Karşı / Pussy versus Putin / Vasily Bogatov + Taisiya Krugovikh / Rusya

–     Humus’a Dönüş / The Return to Homs / Talal Derki / Suriye-Almanya

–     Istanbul United / Farid Eslam + Olli Waldhauer / Almanya

–     Bertolucci’den Bertolucci / Bertolucci on Bertolucci / Walter Fasano + Luca Guadagnino / İtalya-Avusturya-Fransa-İngiltere-İsviçre

–     Armstrong Yalanı / The Armstrong Lie / Alex Gibney / ABD

–     Büyük Müze / Das Grosse Museum / The Great Museum / Johannes Holzhausen / Avusturya

–     Bergman’ın Evinde / Trespassing Bergman / Jane Magnusson + Hynek Pallas / İsveç

–     Meçhul Malum / The Unknown Known / Errol Morris / ABD

–     Yıldız Olmaya Ramak Kala / 20 Feet from Stardom / Morgan Neville / ABD

–     Şiddete Dair / Concerning Violence / Göran Olsson / İsveç-Finlandiya-Danimarka-ABD

–     Kısmet / Kismet / Nina Maria Paschalidou / Yunanistan-Güney Kıbrıs

–     Çevreyolu / Sacro GRA / Gianfranco Rosi / İtalya-Fransa

–     Salinger / Shane Salerno / ABD

–     Biz Dostuz / We come as friends / Hubert Sauper / Fransa-Avusturya

–     Baştan Çıkarılmış ve Terkedilmiş / Seduced and Abandoned / James Toback / ABD

MAYINLI BÖLGE / MINED ZONE – 9 FİLM / 9 FILMS

–     Şiddet Güzeli / Miss Violence / Alexandros Avranas / Yunanistan

–     Tarihin Sonu / Norte, hangganan ng kasaysayan / Norte, the End of History / Lav Diaz / Filipinler

–     Tanrının Oğlu / Child Of God / James Franco / USA

–     Her Şey Düzelecek / Tore Tanzt / Nothing Bad Can Happen / Katrin Gebbe / Almanya

–     Polis Memurunun Karısı / Die Frau des Polizisten / The Police Officer’s Wife / Philip Gröning / Almanya

–     Sokak Köpekleri / Jiao you / Stray Dogs / Tsai Ming-liang / Tayvan-Fransa

–     Batıya Yolculuk / Xi You / Journey to the West / Tsai Ming-liang / Tayvan-Fransa

–     Kız Kardeşler / Las niñas Quispe / The Quispe Girls / Sebastián Sepúlveda / Şili-Fransa-Arjantin

–     Ölümümün Hikâyesi / Història de la meva mort / Story of My Death / Albert Serra / İspanya-Fransa

ANTIDEPRESAN / ANTIDEPRESSANT – 9 FİLM / 9 FILMS

–     Attila Marcel / Sylvain Chomet / Fransa

–     May’ın Yazı / May in the summer / Cherien Dabis / Ürdün-Katar-ABD

–     Hayat Bir Esintidir / Life’s a Breeze / Lance Daly / İrlanda-İsveç

–     9 Ay Hapis / 9 mois ferme / Albert Dupontel / Fransa

–     Club Sándwich / Fernando Eimbcke / Meksika

–     Film Eleştirmeni / El crítico / The Critic / Hernán Guerschuny / Arjantin

–     İlk Randevu / Brma Paemnebi / Blind Dates / Levan Koguashvili / Gürcistan-Ukrayna

–     Bizden İyisi Yok / Vi är bäst! / We are the Best! / Lukas Moodysson / İsveç

–     Hepimizin Sevgilisi / Uri Sunhi / Our Sunhi / Hong Sang-soo / Güney Kore

ÇOCUK MÖNÜSÜ / KIDS’ MENU – 3 FİLM / 3 FILMS

–     Annem Amerika’da Buffalo Bill’le Tanıştı / Ma maman est en Amérique, elle a rencontré Buffalo Bill /
My Mommy Is In America And She Met Buffalo Bill / Marc Boreal + Thibaut Chatel / Fransa-Lüksemburg

–     Amazonia / Thierry Ragobert / Fransa-Brezilya (83’)

–     Cesur Tavşanın Sihirli Macerası / Resan till Fjäderkungens Rike / Beyond Beyond / Esben Toft Jacobsen / İsveç-Danimarka

GECEYARISI ÇILGINLIĞI / MIDNIGHT MADNESS – 3 FİLM / 3 FILMS

–     Karabasan / The Babadook / Jennifer Kent / Avustralya

–     Büyük Kötü Kurtlar / Big Bad Wolves / Aharon Keshales +  Navot Papushado / İsrail

–     Ölüm Oyunu / Killers / Kimo Stamboel + Timo Tjahjanto / Endonezya-Japonya

NERDESİN AŞKIM? / WHERE ARE YOU MY LOVE? – 7 FİLM / 7 FILMS

–     Hawaii / Marco Berger / Arjantin

–     İnceldiği Yerden Kopsun / Någonting måste gå sönder / Something Must Break / Ester Martin Bergsmark

–     Doğulu Çocuklar / Eastern Boys / Robin Campillo / Fransa

–     Göldeki Yabancı / L’inconnu du lac / Stranger by the Lake / Alain Guiraudie / Fransa

–     Sevgilinin Ardından / Lilting / Hong Khaou / İngiltere

–     Aşkın Yaşı Yoktur / Gerontophilia / Bruce LaBruce / Kanada

–     Bugün Eve Yalnız Dönmek İstiyorum / Hoje Eu Quero Voltar Sozinho / The Way He Looks / Daniel Ribeiro / Brezilya

SAVAŞ VE HATIRALAR: ALEKSEY GERMAN FİLMLERİ /

WAR AND REMEMBRANCE: FILMS OF ALEKSEY GERMAN – 6 FİLM / 6 FILMS

–     Yedinci Uydu / Sedmoy sputnik / The Seventh Companion / Aleksey German + Grigori Aronov / SSCB

–     Kahraman Mı, Hain Mi? / Proverka na dorogakh / Trial on the Road / Aleksey German / SSCB

–     Savaşsız Yirmi Gün / Dvadtsat dney bez voyny / Twenty Days Without War / Aleksey German / SSCB

–     Arkadaşım İvan Lapşin / Moy drug Ivan Lapshin / My Friend Ivan Lapshin / Aleksey German / SSCB

–     Hrustalyov, Arabamı Getir! / Khrustalyov, mashinu! / Khrustalyov, My Car! / Aleksey German / Rusya-Fransa

–     Tanrı Olmak Zor İş / Trydno byt’ bogom / Hard to be a God / Aleksey German / Rusya

 

MK2 40. YIL / MK2 40TH ANNIVERSARY – 8 FİLM / 8 FILMS

–     Laurence Anyways / Xavier Dolan / Kanada-Fransa

–     Zevk Uğruna / Le Bon Plaisir / Francis Girod / Fransa

–     30 Yaşında Ölmek / Mourir à 30 ans / Half A Life / Romain Goupil / Fransa

–     Claire Dolan / Lodge Kerrigan / ABD-Fransa

–     Beş / Five / Abbas Kiarostami

–     Bir Masumiyet Anı / Nun va Goldoon / A moment of Innocence / Mohsen Makhmalbaf / İran-Fransa

–     Son Durak Cennet / Terminus paradis / Lucian Pintilie / Fransa-Romanya-İtalya

–     Kaos / Paolo Taviani & Vittorio Taviani / İtalya-Fransa

ASLI GİBİDİR / CERTIFIED COPY – 3 FİLM / 3 FILMS

–     Kuzen Jules / Le Cousin Jules / Cousin Jules / Dominique Benicheti / Fransa

–     Dehşetin Bedeli / Sorcerer / William Friedkin / ABD

–     Baal / Volker Schlöndorff / Batı Almanya

POLONYA DENEYSEL CANLANDIRMA SİNEMASI ANTOLOJİSİ

POLISH EXPERIMENTAL ANIMATION: AN ANTHOLOGY

(40 kısa film 3 program halinde gösterilecektir. / 40 short films will be screened into 3 programmes.)

BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI VE KRİZDEKİ MODERNİTE /

THE FIRST WORLD WAR AND MODERNITY IN CRISIS – From Caligari To Hitler: Observations On Weimar Cinema And Siegfried Kracauers Critical Theory Of Popular Culture – 2 FİLM / 2 FILMS

–     Korku Sinemaya Geldiğinde / Caligari – Wie der Horror ins Kino kam / Caligari – When Horror came into Cinema / Rüdiger Suchsland / Almanya

–     Bir Pazar Günü / Menschen am Sonntag / People on Sunday / Robert Siodmak + Edgar G. Ulmer / Almanya

ÖZEL GÖSTERİM / SPECIAL SCREENING – 2 FİLM / 2 FILMS

–     Kırık Beyaz Laleler / Off-white Tulips / Aykan Safoğlu / Türkiye-Almanya

–     Langston’u Ararken / Looking for Langston / Isaac Julien / İngiltere

ANILARINA / IN MEMORIAM – 8 FİLM / 8 FILMS

–     The Master / Paul Thomas Anderson / ABD (Philip Seymour Hoffman anısına)

–     Kraliçe Margot / La Reine Margot / Patrice Chéreau / Fransa-İtalya-Almanya

–     Kızıl ve Beyaz / Csillagosok, katonák / The Red and The White / Miklos Jansco / Macaristan-SSCB

–     Sürü / The Herd / Zeki Ökten / Türkiye (129’) (Tuncel Kurtiz anısına)

–     Arabistanlı Lawrence / Lawrence of Arabia / David Lean / İngiltere (Peter O’Toole anısına)

–     Jambon, Jambon / Jamón, Jamón / Bigas Luna / İspanya

–     Bugün Aslında Dündü / Groundhog Day / Harold Ramis / ABD

–     Riley’nin Hayatı / Aimer, Boire et Chanter / Life of Riley / Alain Resnais / Fransa

BU İKİLİYE DİKKAT / WHAT A PAIR – 38 FİLM / 38 FILMS

–     İstanbul’un Fethi / The Fall of Constantinople / Aydın Arakon + Karanlık Sular / The Serpent’s Tale / Kutluğ Ataman

–     Beklenen Şarkı / A Song to Long For / Sami Ayanoğlu, Orhon M. Arıburnu, Cahide Sonku + Mavi Boncuk / Blue Eyes / Ertem Eğilmez

–     Yalnızlar Rıhtımı / Port of the Lonely / Ö. Lütfi Akad + Gemide / On Board / Serdar Akar

–     Her Şey Çok Güzel Olacak / Everything’s Gonna Be Great / Ömer Vargı + Küçük Hanımın Şoförü /
Driving Little Missy / Nejat Saydam

–     Fıstık Gibi Maşallah / Such babes! / Hulki Saner + Kilink İstanbul’da / Kilink in Istanbul / Yılmaz Atadeniz

–     Beyoğlu’nun Arka Yakası / The Other Side of Beyoğlu / Şerif Gören + Sürtük / Chanteuse of Beyoğlu / Ertem Eğilmez

–     Dönüş / The Return / Türkan Şoray + Duvara Karşı / Head-On / Fatih Akın

–     Arkadaş / The Friend / Yılmaz Güney + Eşkıya / The Bandit / Yavuz Turgul

–     Yatık Emine / Emine the Prostitute / Ömer Kavur + Aysel, Bataklı Damın Kızı / Aysel, The Girl from the Swampy Roof / Muhsin Ertuğrul

–     Otobüs / The Bus / Tunç Okan + Fotoğraf / The Photograph / Kazım Öz

–     Çöpçüler Kralı / The King of Streetsweepers / Zeki Ökten + Korkuyorum Anne / Mommy, I’m Scared / Reha Erdem

–     Teyzem / My Aunt / Halit Refiğ + Uçurtmayı Vurmasınlar / Don’t Let Them Shoot the Kite / Tunç Başaran

–     Aaahh Belinda / Atıf Yılmaz + Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri / Daydreams of Miss Cazibe / İrfan Tözüm

–     Hamam / Ferzan Özpetek + Bir Türke Gönül Verdim / / I Loved A Turk / Halit Refiğ

–     Mayıs Sıkıntısı / Clouds of May / Nuri Bilge Ceylan + Yumurta / Egg / Semih Kaplanoğlu

–     Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak / Boats out of Watermelon Rinds / Ahmet Uluçay + Bir Tuğra Kaftancıoğlu Filmi / A Tuğra Kaftancıoğlu Film / Emre Akay, Hasan Yalaz

–     Babam ve Oğlum / My Father and Son / Çağan Irmak + İki Başlı Dev / Purgatory / Orhan Oğuz

–     Kader / Destiny / Zeki Demirkubuz + Kuyu / The Well / Metin Erksan

–     Tabutta Rövaşata / Somersault in A Coffin / Derviş Zaim + Araf / Somewhere in Between / Yeşim Ustaoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir